Zleciłem montaż autogazu w swoim samochodzie

Ponad dwa lata temu kupiłem sobie zupełnie nowy samochód. Ładne auto francuskiego producenta o wyjątkowo sportowej stylistyce. Od samego początku byłem bardzo zadowolony ze swojego wyboru, bo auto prezentuje się znakomicie, a do tego jeszcze bardzo dobrze się nim jeździ. Mój nowy samochód miał tylko jeden znaczący minus – bardzo dużo palił. Podczas jazdy po mieście spalanie dochodziło do dziesięciu litrów na sto kilometrów. To całkiem sporo biorąc pod uwagę ceny benzyny na stacjach. Postanowiłem więc w nim zamontować instalację LPG.

Pojechałem do Tarnowa założyć autogaz

auto gaz tarnówJak tylko minęła mi dwuletnia gwarancja na samochód to od razu poszukałem informacji na temat nowoczesnych instalacji LPG dla nowych samochodów. Okazało się, że moja wiedza na ten temat zatrzymała się przy drugiej generacji, a obecnie produkuje się już instalacje generacji szóstej. W każdym razie poczytałem na ten temat całkiem sporo i stwierdziłem, że to świetne rozwiązanie. Swój samochód wykorzystuję do prowadzonej działalności i rocznie robię nim około dziesięciu tysięcy kilometrów. Zamontowanie nowoczesnego autogazu pozwoli mi obniżyć koszty tankowania o ponad sześćdziesiąt procent. To kolosalna różnica przy tej liczbie kilometrów. Znalazłem więc firmę, która montuje auto gaz Tarnów to miasto, do którego musiałem się w tym celu pofatygować. Zdecydowałem się na tą najnowocześniejszą szóstą generację, a przy niej instalacja jest dedykowana pod konkretną wersję silnika. A akurat w Tarnowie mieli na miejscu wszystko do mojego samochodu. Miałem tam co prawda kilka godzin jazdy, ale jak ja się na coś zdecyduję to muszę mieć to od razu. Montaż zajął im tam kilka godzin i w ten sam dzień wróciłem autem do domu. I teraz mogę powiedzieć, że mój samochód jest i piękny i ekonomiczny. Przejechanie stu kilometrów kosztuje mnie około dwudziestu złotych, a wcześniej kosztowało ponad pięćdziesiąt. W ciągu roku pieniądze zainwestowane w LPG powinny mi się zwrócić w całości. Jazda na gaz wychodzi nawet taniej niż jazda autem hybrydowym.

Nadal mam nowy samochód, ale teraz nie ma on już żadnych wad. Ma tylko i wyłącznie zalety. Montaż LPG mogłem zlecić dopiero po zakończeniu gwarancji, bo tak to musiałbym ją montować w jakimś autoryzowanym serwisie. A tak mogłem się wybrać na wycieczkę do Tarnowa do jednego z najlepszych tamtejszych serwisów montujących LPG. Od pierwszego odpalenia samochodu po montażu zacząłem oszczędzać i naprawdę czuję tą oszczędność przy każdym tankowaniu. Nagle przestałem wydawać pieniądze na benzynę i mam ich teraz zdecydowanie więcej.