Zestawy do kąpieli dla malucha

Pierwsza kąpiel noworodka to dla jego rodziców szczególne wydarzenie. Niektórzy z nas wciąż mają w rodzinnych albumach zdjęcia, które rodzice robili nam podczas pierwszej kąpieli, a które teraz przyprawiają nas o lekkie rumieńce. Gdy dziecko potrafi już siedzieć kąpiel staje się czasem wspaniałej zabawy. Najmłodsze lata dziecka to także nauka poprzez zabawę, a i na nią znajdzie się czas podczas kąpieli.

Zestawy do kąpieli jako prezent

zestawy kąpieloweNawet jeśli znajomi zapraszają nas do siebie na długo przed pierwszymi urodzinami ich dziecka, wciąż możemy znaleźć zestaw kąpielowy idealny dla niego. Zestawy na pierwsze kąpiele to zazwyczaj wanienka, ze specjalnym materacykiem, wykonanym z gąbki, który pomaga dziecku wygodnie leżeć podczas kąpieli. Czasem, zamiast gąbki, dołączony jest miękki fotelik z przyssawkami, którymi stabilnie przymocujemy go do powierzchni wanny. Do takiego prezentu możemy dołączyć ręcznik z kapturem, który dobrze sprawdza się u dzieci w każdym wieku. Jeśli dziecko ma już kilka miesięcy i potrafi stabilnie siedzieć możemy kupić mu na prezent taki zestaw, który będzie zawierał proste zabawki. Powinni być one odpowiednio małe, by dziecku łatwo udało się je chwytać. Oczywiście nie mogą być to elementy tak drobne, by dziecko mogło się nimi zakrztusić. Dobrze, jeśli zabawki mają też proste zastosowanie sprawdzające się zwłaszcza podczas wodnych zabaw. Mogą unosić się na wodzie lub posiadać zestaw otworów, przez które zebrana woda ucieka w ciekawy sposób. Zestawy kąpielowe dla starszych dzieci, takich, które mają już ponad rok, różnią się od innych. Teraz dziecko uczy się kształtów i kolorów. Zestaw kąpielowy, który zawiera w sobie elementy układanki pobudzi wyobraźnie dziecka i pozwoli mu na naukę nowych umiejętności. Takie zestawy mogą być gumowe, lub wykonane z gąbki, która po namoczeniu łatwo przykleja się do powierzchni wanny lub łazienkowych kafelek. Popularne są duże, piankowe puzzle z alfabetem lub cyferkami. Zazwyczaj w takim zestawie każdy puzzel da się przypasować do innego, a jedyne co trzeba odpowiednio dopasować to elementy wycięte na każdym puzzlu – literka czy cyferka.

Zakupując odpowiedni zestaw kąpielowy dla malucha sprawisz mu ogromną radość, a rodzicom możesz wyświadczyć niemałą przysługę. Wanienka jest w końcu niezbędnym elementem wyposażenia domu, w którym ma pojawić się noworodek. Kupując ciekawy zestaw dla starszego dziecka będziesz miał pewność, ze po kilku dniach zabawki nie będą kurzyć się w kącie, a wciąż będą sprawiać komuś radość.