Zdjęcia ślubne w plenerze

Jeden z najpiękniejszych dni w życiu to własne wesele. Warto zapamiętać te chwile jak najlepiej, ale pamięć jest ulotna, stąd zazwyczaj zatrudniamy przynajmniej fotografa specjalizującego się w wykonywaniu zdjęć ślubnych. Warto też zatrudnić kamerzystę, bo film zawsze oddaje rzeczywistość nawet lepiej niż zdjęcie. Wybierając fotografa niestety trzeba się trochę namęczyć i wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale przede wszystkim umiejętności, które można poznać po portfolio fotografa.

Ślubna fotografia na sali i w plenerze

fotografia ślubna w plenerzeFotograf musi robić dobre zdjęcia na sali i uchwycić najważniejsze momenty tak, żeby wyglądało to pięknie i ciekawie i było pełne kolorów. Bardzo ważne jest też to, żeby był aktywny i umiał podejść do gości i robić im zdjęcia także pozowane, nie tylko w tłumie. Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest to, jak odnajdzie się w plenerze. Fotografia ślubna w plenerze to bardzo ważny element, którego nie powinno zabraknąć. Piękne w tym jest to, że możemy wybrać na plener jakieś naprawdę urokliwe miejsce i zrobić tam wspaniałe zdjęcia. Warto zanim się tam wybierzemy poszukać inspiracji w internecie. Można tam znaleźć bardzo wiele niezwykłych zdjęć, które możemy niejako powtórzyć i stworzyć na ich podstawie coś swojego, co będzie się wyróżniało wśród innych zdjęć. Warto również skonsultować te pomysły z fotografem wcześniej, bo może mieć jakieś uwagi i lepiej, żeby był przygotowany a nie zaskoczony nagłym ogromem różnych pomysłów, do których nie do końca jest przekonany. Jeżeli marzy nam się na przykład sesja zdjęciowa w plenerze w Paryżu albo Wenecji – zróbmy to jak najbardziej. Najłatwiej po prostu wybrać się tam na podróż poślubną i jeden dzień poświęcić na sesję. Zastanówmy się jednak wtedy, czy warto brać naszego weselnego fotografa. Będziemy musieli zapewnić mu tak zwany wikt i opierunek oraz lot samolotem. To duże koszty, a przecież równie dobrze możemy wynająć fotografa na miejscu. Koszty mogą wydawać się dużo większe, bo tam mają wyższe stawki, ale ominiemy dużo wyższe koszty hotelu, jedzenia i transportu naszego fotografa.

Ten piękny dzień będzie wspominany wiele razy w pierwszym roku na spotkaniach rodzinnych, potem czasem na rocznicach, a potem często z mężem czy żoną. Będą to chwile pełne zachwytu i melancholii właśnie dzięki zdjęciom lub filmowi, które pozwolą nam jakby wrócić do tych chwil i poczuć je znowu. To bardzo przyjemne uczucie, więc warto, aby nie musieć się denerwować i być zadowolonym z wybranego fotografa. W końcu ten dzień wydarza się tylko raz w życiu.