Zastosowanie oringów w przemyśle

Uszczelnianie różnego rodzaju przewodów jest niezwykle istotne. Jest to niezwykle ważne przy instalacjach odpowiedzialnych za transportowanie i magazynowanie gazów oraz cieczy, szczególnie tych pod ciśnieniem. Odpowiednie zabezpieczenie złącz ma na celu nie tylko ograniczenie ewentualnych wycieków znajdujących się w przewodach substancji, ale także uniemożliwienie dostania się do aparatury szkodliwych zanieczyszczeń z zewnątrz. Jednym z podstawowych rodzajów uszczelek są oringi, które mają szerokie zastosowanie w przemysłowych instalacjach.

Zestawy oringów dla specjalistów

oringi sklepOringi różnią się od klasycznych, płaskich uszczelek. W przeciwieństwie do nich ich przekrój poprzeczny nie jest płaski tylko okrągły. W związku z tym mają one jednakową wytrzymałość w całym swoim przekroju i mogą być stosowane podczas uszczelniania instalacji, w których panuje wysokie ciśnienie. Te charakterystyczne uszczelki wykonuje się z tworzyw sztucznych o bardzo dużej elastyczności. Mają różne kolory i średnice – dzięki temu można je z łatwością dopasować do średnicy rur. Charakteryzuje je bardzo duża wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie. Nie poddają się także działaniu bardzo wysokiej temperatury. Dzięki zaokrągleniom doskonale wpasowują się w ścianki i narożniki elementów instalacji. Powstałe w ten sposób połączenie jest niezwykle szczelne. Instalatorzy w elektrowniach czy osoby odpowiedzialne za konserwowanie urządzeń pracujących pod dużym ciśnieniem często wykorzystują oringi Sklep internetowy i hurtownie stacjonarne oferują często ich całe zestawy. Dzięki czemu specjalista ma pod ręką wszystkie niezbędne do pracy średnice. Uszczelki o przekroju okrągłym sprawdzają się podczas łączenia rur stalowych lub tych wykonanych z PCV. Mają szerokie zastosowanie w budownictwie – podczas montażu i wymiany fragmentów kanalizacji i wodociągów. Oringi, jako dwustronne uszczelki, mogą być stosowane zarówno w złączach statycznych, jak i dynamicznych utrzymując najwyższą jakość szczelności.

Wybierając odpowiednie oringi należy zwrócić uwagę na ich parametry techniczne podane przez producenta. Nie każda uszczelka tego typu sprawdzi się w każdych warunkach. Konieczne jest jednak to, by w miejscach o szczególnych wymaganiach skorzystać z wysokiej jakości elementów. W przeciwnym razie może okazać się, że instalacja nie będzie odpowiednio uszczelniona. Wybór produktów jest jednak tak duży, że znalezienie odpowiednich uszczelek typu oring nie powinno stanowić dla wykonawcy żadnego większego problemu.