Zastosowanie iniekcji krystalicznej

Pojawiająca się w domu wilgoć nie jest dobrym sygnałem. Wykwity na ścianach są nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim groźne dla zdrowia. W takiej sytuacji warunki mieszkaniowe nie sprzyjają zdrowiu lokatorów, w szczególności dzieci, które są najbardziej wrażliwe na obecność w domu grzybów pleśniowych. Brzydkie wykwity to także znak, że mury domu nie są w najlepszym stanie, co w przyszłości może skutkować poważnymi problemami konstrukcyjnymi.

Proste i skuteczne osuszanie zawilgoconych budynków

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejNajczęstszym problemem, z jakim borykają się właściciele starych domów jest kapilarne podciąganie wody przez mury. Dzieje się tak na skutek nieskutecznej hydroizolacji budynku. Wykonanie szczelnej izolacji poziomej i pionowej jest kluczowym etapem prac budowlanych, który ma za zadanie chronić budynek przed niekorzystnym oddziaływaniem wody, zarówno tej opadowej, jak i tej skumulowanej w gruncie i napierającej na ściany budynku. Hydroizolacja pionowa i pozioma muszą się ze sobą szczelnie łączyć. Każda fuszerka na tym etapie budowy będzie owocowała w przyszłości poważnymi problemami z wilgocią w domu. Jeśli jednak przyszło nam mierzyć się z takim problemem, trzeba zareagować od razu. Nie ma sensu czekać na rozwój sytuacji, ponieważ problem z wilgocią sam nie zniknie. Bardzo skutecznym sposobem w walce z wilgocią jest osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej. Prace te polegają na nawierceniu specjalnych otworów w murach. Do otworów wprowadzany jest płyn roboczy, który penetruje ściany dostając się do wszystkich mikroszczelin, gdzie ulega krystalizacji. Krystalizacja jest możliwa dzięki procesom chemicznym zachodzącym pomiędzy składnikami użytego roztworu. Osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej pozwala na odbudowanie skutecznej izolacji poziomej w postaci opony. Taka opona to trwała i szczelna blokada dla podciąganej przez mur wody. Taki sposób osuszania murów nie narusza konstrukcji budynku, jest prosty, ekologiczny i przede wszystkim skuteczny. Pozwala pozbyć się problemu wilgoci w domu na kolejne dekady bez konieczności skomplikowanych napraw.

Warto zauważyć, że pojawienie się wilgoci w domu może mieć wiele przyczyn, dlatego na wstępie trzeba zdiagnozować problem. Kolejnym krokiem powinno być wezwanie rzeczoznawcy, który oceni stan zawilgocenia budynku i wskaże najskuteczniejszą metodę walki z problemem. Dzięki szczegółowemu planowi działania dużo łatwiej będzie wykonać wszelkie niezbędne prace, zminimalizować koszty oraz zmaksymalizować skuteczność.