Zastosowania rozdzielnic budowlanych

W obecnych czasach firmy budowlane i remontowe decydują się często na wynajmowanie sprzętu budowlanego. Wszystko po to, aby mieć dostęp do najnowszych technologii, a jednocześnie nie wydawać zbyt dużo środków finansowych na jego zakupienie. Oczywiście, o wynajmowany sprzęt trzeba jeszcze bardziej dbać.

Jak działa rozdzielnica budowlana?

rozdzielnica budowlana 400v z naświetlaczemW obecnych czasach wiele firm zajmujących się remontami decyduje się na wynajmowanie sprzętu budowlanego. Dzięki temu bowiem takie firmy mogą korzystać z najnowocześniejszych technologii, a  jednocześnie nie wydawać zbyt dużo środków finansowych. Oczywiście jednak, wymaga to jeszcze większego zaangażowania w ochronę takiego wynajmowanego sprzętu, za który,  w razie jego uszkodzenia, trzeba zwrócić pieniądze. Najpoważniejszym zagrożeniem dla sprzętów budowlanych są oczywiście przepięcia, tym bardziej, gdy na placu budowy nie ma jeszcze możliwości podłączenia do sieci elektrycznej. W takim wypadku przydatna może się okazać rozdzielnica budowlana 400v z naświetlaczem. Taka rozdzielnica, działa bardzo podobnie jak agregat prądotwórczy, czyli jest w stanie generować prąd. W przeciwieństwie jednak do agregatów, drugą ważną funkcją rozdzielnic jest także dbanie o bezpieczeństwo podłączonego sprzętu. Rozdzielnice są bowiem wyposażone w szereg różnych zabezpieczeń, które chronią przed wystąpieniem przepięć, zwarć, czy też nagłych zmian napięcia. W takie zabezpieczenia nie jest wyposażony zaś żaden sprzęt budowlany. Dzięki temu, sprzęt budowlany, który jest podłączony do takiej rozdzielnicy, jest chroniony przed poważnym uszkodzeniem. Rozdzielnice budowlane występują w ilu różnych wersjach. Najpopularniejsze sa jednak te,  które sa urządzeniami mobilnymi, to oznaczy można je zabierać ze sobą do samochodu. Rozdzielnice mogą się także różnic pod względem maksymalnego napięcia prądu – im ono większe, tym więcej urządzeń może być podłączonych do danej rozdzielnicy. Oprócz tego, rozdzielnice mogą być także wyposażone w dodatkowe udogodnienia lub też funkcje. Obecnie sa one podstawowym wyposażeniem praktycznie każdej ekipy budlwanej, czy też remontowej, nawet, gdy dostęp do sieci elektrycznej jest możliwy. Rozdzielnice s bowiem w stanie chronić bardzo skutecznie przed przepięciami nawet, gdy nie są głównym źródłem zasilnia.

Wynajmując sprzęt budowlany należy pamiętać  o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Bardzo ważne jest, aby uchronić go w szcególnosći przed wystąpieniem przepięć, zwarcia, czy nagłych zamian napięcia. Mogą one się okazać dla takiego sprzętu bardzo groźne, skutkując nawet jego trwałym uszkodzeniem.