Zalety złączy Camlock

Zamki krzywkowe można kupić w lokalnym sprzęcie lub w dowolnym sklepie z artykułami. Ponadto istnieje wiele firm internetowych, które sprzedają wyspecjalizowane zamki krzywkowe dopasowane do Twoich potrzeb. Łącznik Camlock, zwany także łącznikiem krzywkowym i rowkowym, służy do łączenia dwóch węży i ​​/ lub rur razem w różnych gałęziach przemysłu, dzięki czemu towar z jednego można przenieść na drugi.

Złącza Camlock znajdują zastosowanie w każdej branży

Camlock złączaSą łatwe w użyciu, nie wymagają narzędzi do łączenia i rozłączania dwóch połówek złączek i zastępują tradycyjne czasochłonne metody niektórych innych rodzajów połączeń wężowych lub rurowych. To, wraz z opłacalnością, czyni je najpopularniejszym sprzęgłem na świecie. Camlock zazwyczaj znajduje zastosowanie w każdej branży, np. W produkcji, rolnictwie, przemyśle naftowym, gazowym, chemicznym, farmaceutycznym oraz w zastosowaniach wojskowych. Są niezwykle wszechstronnym produktem, a ponieważ nie ma nici podczas łączenia połówek sprzęgła, nie ma problemów z ich uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Oznacza to, że złącza Camlock doskonale nadają się do brudnych środowisk. System jest szczególnie dobrze dostosowany do sytuacji, w których wymagana jest częsta wymiana węży, np. W przypadku ropy naftowej i przemysłowych chemikaliów. Mierzenie metalowego łącznika blokującego jest dość łatwe. Na przykład, jeśli końcówka węża, gwint zewnętrzny lub wewnętrzny ma 2 ”, wówczas sprzęgło krzywkowe będzie znane jako sprzęgło krzywkowe 2”. Polipropylen jest nieco inny. Nie ma międzynarodowego standardu, a różni producenci mają różne rozmiary głowic. W rozmiarze ½ ”ciało jest w rzeczywistości ¾”, ale jego gwint (lub ogon węża) to ½ ”. Istnieją również pewne anomalie w systemach wielkości 1 ¼ ”. W przypadku większości łączników Camlock złącza mają średnicę zewnętrzną (OD) głowicy adaptera lub średnicę wewnętrzną (ID) łącznika, którą należy dokładnie zmierzyć. Pozwoli to zidentyfikować pasujący rozmiar, który można następnie zastosować.

Istnieje wielu producentów na całym świecie, z których wszyscy moglibyście sobie wyobrazić wytwarzanie tych złączek zgodnie z jednym z przyjętych standardów, ale doświadczenie mówi nam, że nie zawsze tak jest. Często pojawiają się problemy przy próbie użycia jednej połowy łącznika od jednego producenta z drugą połówką innego producenta. Nie dzieje się tak zwykle, jeśli producenci znajdują się w Ameryce Północnej lub Europie, gdzie produkty są zwykle wytwarzane zgodnie z zaakceptowaną certyfikowaną specyfikacją.