Zalety stosowania systemu jednego klucza Gerda

Każdy z nas nosi przy sobie co najmniej kilka kluczy. Służą one do otwierania innych drzwi, zwykle w tym samym budynku. Często wiąże się to z zatrzymywaniem się przed klamką, aby znaleźć odpowiedni. Dzięki systemowi jednego klucza Gerda takie sytuacje nie będą miały więcej miejsca. Zamontowanie jednakowych wkładek oraz stosowanie opatentowanego profilu klucza sprawia, że jest to wygodny i bezpieczny system do zamontowania w domu, bloku lub budynku biurowym. 

Otwieranie drzwi z systemem jednego klucza Gerda

system jednego klucza gerdaIlość wkładek obecnych w drzwiach, których na co dzień używamy jest na tyle duża, że szukanie do nich odpowiednich kluczy zawsze zajmuje trochę czasu. Aby zwiększyć wygodę otwierania drzwi, w budynkach coraz częściej jest stosowany system jednego klucza Gerda. Jest to doskonały sposób na usprawnienie wewnętrznej komunikacji w budynku, co może się przydać w sytuacji, kiedy nagle trzeba go opuścić. Jest to więc również pośrednio zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających w środku. Klucz stosowany w tym systemie jest wykonany za pomocą opatentowanego profilu co sprawia, że nie ma możliwości, aby ktoś zrobił jego kopię, ponieważ nie będzie posiadał odpowiedniej karty bezpieczeństwa, którą posiada zamawiający. Wkładki używane w tym systemie mogą być zarówno w drzwiach, kłódkach a także w zamknięciach mebli. Rodzaje jakie są najczęściej używane, to wkładki dwustronne, cylindryczne oraz takie posiadające zębatkę, rygiel lub gałkę. Niezależnie od wariantu system jednego klucza Gerda będzie działał skutecznie i w sytuacji chęci zmiany jednego z komponentów jest to w każdej chwili możliwe. Najważniejszym elementem zastosowania tego systemu jest jednak wciąż wygoda, którą zapewnia użytkownikom. Mogą oni sprawnie poruszać się od drzwi do drzwi bez konieczności zatrzymywania się na chwilę, aby znaleźć odpowiedni klucz. Brak takich sytuacji zaoszczędza czas i oszczędza ludziom nerwów. Z tych powodów jest to system coraz częściej stosowany w budynkach, zarówno tych nowo powstałych, jak i już używanych.

Zastosowanie systemu jednego klucza Gerda jest dużo korzystniejsze, kiedy zaplanuje się to na etapie projektowania budynku. Z tego powodu w coraz większej ilości nowych biurowców czy bloków mieszkalnych pojawia się możliwość otwierania wszystkich drzwi za pomocą jednego klucza. Również domy prywatne decydują się na to popularne rozwiązanie, ponieważ znacznie oszczędza czas poświęcany na znalezienie odpowiedniego klucza, w sytuacji kiedy chce się zamknąć drzwi wejściowe.