Zalety nowoczesnej kapsuły normobarycznej

Wiele oddziałów rehabilitacyjnych oraz intensywnej terapii dysponuje specjalistycznym sprzętem do leczenia najciężej chorych pacjentów. Dużą popularnością cieszą się komory normobarycznej, w których panują specyficzne warunki. Wbrew pozorom tlen dostępny w powietrzu atmosferycznym nie jest wcale tak łatwo przyswajalny, jak mogłoby się wydawać. W komorach hiperbarycznych podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem.

Gdzie można skorzystać z nowoczesnej kapsuły normobarycznej? 

nowoczesna kapsuła normobaryczna cenaPowietrze atmosferyczne wbrew pozorom nie stwarza w pełni optymalnych warunków dla naszego organizmu. Obecny w atmosferze tlen nie zawsze może zostać w pełni wykorzystany. Dotyczy to zwłaszcza osób, które cierpią na różne schorzenia układu oddechowego oraz mają problemy z sercem. Pacjenci, którzy zatruli się toksycznym tlenkiem węgla również potrzebują długotrwałej rehabilitacji. Płuca muszą się zregenerować. Czasami wymaga to kilku miesięcy intensywnej terapii. Leczenie wielu różnych schorzeń wspomaga nowoczesna kapsuła normobaryczna Cena nie należy do wygórowanych, jednocześnie tlenoterapia odznacza się znaczną skutecznością. Badania pokazują, że już kilka zabiegów w komorze hiperbarycznej wpływa na lepsze dotlenienie komórek organizmu. Tlen z kolei pobudza regenerację nabłonków, a ponadto stymuluje namnażanie komórek skóry. A zatem kapsuły normobaryczne okazują się wręcz nieodzowne w przypadku leczenia poważnych chorób skóry, poparzeń pierwszego stopnia oraz uszkodzeń mechanicznych. Warto również wspomnieć, że tlen w znaczący sposób wspomaga funkcjonowanie ważnych narządów – płuc, serca lub też nerek. Warto również podkreślić, że neurony obecne mózgu, a także komórki glejowe również potrzebują znacznych ilości tlenu do poprawnego funkcjonowania. Seria zabiegów w kapsule normobarycznej wspomaga zatem leczenie pacjentów z choroba Alzheimera oraz Parkinsona. W pewnych rejonach tkanka nerwowa może się regenerować praktycznie w ciągu całego życia, trzeba jedynie zapewnić optymalne warunki. Sesje w kapsule normobarycznej prowadzą również do wzrostu aktywności komórek wydających na stan kości i stawów.

Cena zabiegu w kapsule normobarycznej nie jest wcale wygórowana. Za pojedyncza sesje terapeutyczna trzeba zapłacić do stu pięćdziesięciu złotych. Warto podkreślić, że wielu pacjentów odczuwa znaczącą poprawę stanu zdrowia już po kilku zabiegach. Tlen pozwala na szybszą regenerację narządów, wspomaga również procesy gojenia i zwiększa odporność organizmu. Niektóre ośrodki medyczne proponują bezpłatną tlenoterapię za pomocą specjalistycznego sprzętu.