Zalety korzystania z zapasek kelnerskich

Kelner jako pierwszy ma kontakt z klientem baru, pubu, restauracji lub innego lokalu. To on swoją prezencją, uśmiechem na twarzy oraz estetyką ubioru musi zachęcić klienta do pozostania w tym miejscu i skorzystania z jego usług. Wygląd kelnera jest więc bardzo ważny. Podobniej jest w hotelach. Uśmiechnięta recepcjonistka i miła obsługa, która wygląda elegancko i czysto może zachęcić do powrotów do tego miejsca. Ubiór pracowników, którzy na co dzień mają kontakt z klientem musi być więc dopracowany do perfekcji. Wyposażenie pracownika w niezbędny ubiór – szykowny i elegancki, leży w gestii pracodawcy. Na szczęście wiele firm w Polsce profesjonalnie zajmuje się produkcją tego typu odzieży.

Klasyczna czerń zapaski zawsze w modzie

praktyczna zapaska czarnaBardzo dużą popularnością w branży restauracyjnej oraz hotelarskiej cieszą się zapaski. Ten niewielki ubiór odgrywa bardzo duże znaczenie. Kolor zapaski można dostosować do dekoracji lub loga lokalu. Może on także komponować się z wnętrzem danego miejsca. Najczęściej jednak wybierane są zapaski w kolorze czarnym. Są uniwersalne i za pomocą drobnych dodatków można je dostosować do innych elementów ubioru lub wnętrza. Praktyczna zapaska czarna może mieć różne formy i wielkości. Szerokość zapasek wynosi zazwyczaj 60 c. Ten rozmiar pasuje na większość sylwetek. Pojawiające się na rynku długości są bardzo różne. Najczęściej jednak klienci decydują się na długość 35 cm lub 70 cm. Te dłuższe preferowane są restauracje. W pubach i barach częściej spotykane są krótsze zapaski. Nierzadko producenci doszywają różnego typu ozdoby na froncie tego rodzaju wyposażenia gastronomicznego. Mogą to być kokardy lub ozdobne przeszycia. Często znajdują się tam też kieszenie, które są idealnym miejscem na drobne drobiazgi, notes i długopis. Producenci oferują także zapaski, które opasają całą sylwetkę. Ich szerokość wynosi zazwyczaj około 105 cm. Oferowane fasony są także bardzo różne. Niektóre z nich posiadają obniżony stań, inne najlepiej leżą na talii.

Dzięki dużemu wyborowi zapasek obecnych na dzisiejszym rynku, każdy klient znajdzie coś dla siebie. Różne formy stylu, ozdób, wielkości, szerokości i długości oraz jakości materiału, z którego są wykonane, umożliwiają wybór zapaski, która idealnie wpasuje się w styl danego wnętrza. Klasyczna czerń jednak nigdy nie wychodzi z mody i za pomocą innych dodatków można ją szybko dostosować do kolorów dominujących w danym lokalu lub hotelu. Dzięki takim dodatkom obsługa lub kelner zawsze wygląda stylowo i estetycznie.