Zakup działki pod budowę domu

Wiele osób decyduje się na zakup działki budowlanej w mniejszych miejscowościach, albo na wsiach. Ma to na celu wybudowanie dużego domu z ogrodem. Warto jest pamiętać o tym, że tego rodzaju działki są zazwyczaj droższe, gdy znajdują się w cichej i spokojnej lokalizacji. Ponadto położenie ich w pobliżu dużego miasta zazwyczaj istotnie wpływa na ich wartość rynkową. Z tego też powodu szukając wymarzonej działki budowlanej pod kątem realizacji planu budowy domu na niej warto jest zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Niedroga działka budowlana

działki piasecznoPierwszym z nich jest przede wszystkim kwestia dostępu do drogi publicznej. Działki budowlane co do zasady powinny taki dostęp posiadać. Nieraz jest niestety ustanawiana dla nich służebność drogi koniecznej. Oznacza to, że właściciele innych nieruchomości muszą wyrazić zgodę na wytyczenie drogi dojazdowej do działek i nieruchomości położonych dalej. Jednocześnie warto jest także zwrócić uwagę na to, czy nasza działka nie jest obciążona tego rodzaju służebnością. Bardzo często takie informacje otrzymujemy od sprzedawcy. Nie zmienia to jednak faktu, że warto jest zwrócić uwagę na księgę wieczystą takiej nieruchomości. Są one zawsze powszechnie dostępne w systemie elektronicznym. Nie zmienia to faktu, że zapotrzebowanie na działki budowlane jest niezwykle duże. Jeśli chodzi o niedrogie działki piaseczno jest miejscowością, która pomimo lokalizacji w niedalekiej odległości od Warszawy może pochwalić się stosunkowo niskimi cenami. Z tego też powodu bardzo duża liczba klientów decyduje się na zakup działki pod budowę domu lub działki rekreacyjnej w Piasecznie. Wybierając lokalizację na taką inwestycję warto jest zwrócić uwagę na fakt, aby taka działka nie znajdowała się w pobliżu ruchliwej drogi. Takie położenie działki sprawia, że jest ona mniej atrakcyjna z uwagi na hałas oraz zanieczyszczenia, które generowane są przez przejeżdżające samochody. Pomimo niższej ceny takich nieruchomości mieszkanie w tak głośnej okolicy może być dość uciążliwe.

Przed nabyciem działki budowlanej możemy także sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu będziemy wiedzieć jaki rodzaj zabudowy będzie planowany w naszej najbliższej okolicy w ciągu kilku najbliższych lat. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że w pobliżu nie powstanie żaden zakład produkcyjny, ani żadna fabryka. jednocześnie będziemy mogli zwrócić uwagę na to, czy w pobliżu planowana jest budowa różnego rodzaju dróg lub linii kolejowych. Bardzo często może mieć to wpływ na zakup danej nieruchomości.