Zabawka w kształcie buldoga francuskiego

W każdym domu, w którym pojawi się maluch, rośnie ilość kupowanych zabawek. Zgodnie z preferencją rodziców i malucha znajdziemy tam klocki, puzzle, maskotki i lalki. Bez względu na płeć dziecka, od najmłodszych lat jest ono obdarowywane licznymi zabawkami z podobizną zwierząt. W ten sposób młody człowiek uczy się z czasem rozpoznawać żywe odpowiedniki swoich pluszaków.

Buldożek francuski miłą przytulanką

zabawka - buldog francuskiWielu z nas na pewno pamięta swoje ulubione zabawki z dzieciństwa. Często przechowujemy je na strychu czy w piwnicy do dziś. Niektórzy z nas również przekazują je swoim dzieciom i wnukom z pokolenia na pokolenie. Wśród zbiorów zabawek najczęściej pojawiają się maskotki. Z upływem lat szyte są one w nieco inny sposób – maszynowo lub ręcznie. Ci szczęśliwcy, którym babcia czy mama umiała uszyć zabawkę – na pewno nie musieli długo czekać na nowe egzemplarze, gdyż pasja opiekuna szybko przynosiła efekty w postaci nowych przytulanek. Statystycznie najczęściej produkowaną zabawką-maskotką od lat jest miś, ale równie dużą popularnością cieszą się też inne imitacje zwierząt – zwłaszcza tych, które mają miłe w dotyku futerko i wiemy o ich łagodnym, przyjaznym usposobieniu. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Dla tych z dzieci, które entuzjastycznie reagują na czworonogi, na pewno dobrym wyborem będzie zabawka – buldog francuski. Te pieski cieszą się rosnącą popularnością na stronach internetowych i w filmach. Co za tym stoi? Przede wszystkim przyjazne usposobienie tej rasy psa, ich dobre nastawienie do dzieci, a także kompaktowy rozmiar. Są to z natury małe pieski, a więc ich podobizna powinna odwzorowywać niewielkie rozmiary zwierzątka. Mają sympatyczne mordki, głębokie wierne spojrzenia, a do tego dzięki swojej puszystości są bardzo zabawne. Prezent dla dziecka w postaci podobizny prawdziwego buldoga na pewno ucieszy młodego miłośnika psów. Ponadto, zapewni wstępną naukę opieki nad taką istotą poprzez czynności związane z zabawą. Dziecko może za pomocą zabawki odwzorowywać zachowania opiekuna żywego czworonoga – np. udawać, że wychodzi z nim na spacery, karmi, głaszcze, uczy aportować. Maskotki, które przypominają żywe istoty spełniają też funkcję terapeutyczną – mogą stać się one tymczasowym przyjacielem na niby i powiernikiem sekretów dziecka.

Warto zaopatrzyć pokój pociechy w choć jedną tego typu zabawkę, gdyż przytulanie misia lub pieska może uspokoić dziecko w momentach smutku. Ułatwi ona też zasypianie, służąc jako poduszka. Warto również rozważyć zakup takiej zabawki, by rozwinąć u dziecka empatię czy nauczyć czynności związanych z opieką nad zwierzęciem.