Wytrzymałe stoły zewnętrzne do piłkarzyków

W miejscowości, w której mieszkam już od blisko jedenastu lat zawsze doceniałem to, jak wiele osób aktywnie spędza swój czas biegając, grając w piłkę nożną czy chodząc z kijkami nordic walking. W ubiegłym roku zakończono też budowę parku, który ma służyć mieszkańcom jako miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Znając jednak preferencje tutejszej społeczności i jej zamiłowanie do aktywności i sportu postanowiono, że w ramach najbliższego budżetu obywatelskiego przeprowadzone zostaną dodatkowe inwestycje w nasz park.

Cechy dobrego stołu do piłkarzyków

betonowy stół do gry w piłkarzykiSpośród różnych propozycji inwestycji w parku największą liczbę głosów otrzymał betonowy stół do gry w piłkarzyki, który w zamyśle miał służyć zarówno najmłodszym, jak i starszym mieszkańcom. Obawy wzbudzał jednak fakt, że wielokrotnie widzieliśmy już podobne stoły do piłkarzyków w przestrzeni publicznej, które nie wytrzymywały próby czasu i były po prostu niszczone. Dlatego ustalono, że stół stanie w pobliżu kamery monitoringu, a ponadto nie będziemy żałować pieniędzy i postawimy na sprawdzoną firmę znaną z wysokiej jakości i przede wszystkim trwałości swoich produktów. Chcieliśmy bowiem, żeby stół był nie tylko wytrzymały, ale też stabilny. Zależało nam też na gwarancji producenta, szczególnie jeśli chodzi o rączki do sterowania piłkarzykami, które w stołach na otwartej przestrzeni często są najszybciej niszczone. Podeszliśmy też do sprawy psychologicznie i wbrew najnowszym trendom postawiliśmy na stół w stylu retro. Zamysł tego zabiegu był po prostu taki, że nowe i błyszczące stoły w jakiś sposób kuszą niektórych ludzi do ich dewastacji, natomiast stół retro będzie wyglądał jak stary, ale wszystkie mechanizmy będą tak naprawdę nowe co jak mieliśmy nadzieję pozwoli na dłuższą jego eksploatację bez uszczerbku na funkcjonalności. Ku mojemu zaskoczeniu pomysł ten spotkał się z bardzo dużym uznaniem wśród mieszkańców i już po chwili nie sposób było przegłosować innego rozwiązania, niż tylko zewnętrzny stół do piłkarzyków w stylu retro.

Po kilku miesiącach użytkowania stołu trzeba uczciwie przyznać, że nasze obawy co do jego potencjalnej dewastacji okazały się na szczęście przesadzone. Stół robi furorę i dla wielu osób jest zbyt dużą atrakcją, żeby pozwoliły komukolwiek go uszkodzić. Można powiedzieć nawet, że stał się on dobrem wspólnym naszej małej społeczności, a dzięki swojemu niestandardowemu wyglądowi często można przy nim spotkać też seniorów rozgrywających mecze i komentujących je w starym stylu używając nazwisk zawodników popularnych w latach ich młodości.