Wytrzymałe powłoki ceramiczne

Zakup samochodu nie zawsze musi być sporym wydatkiem, ponieważ możemy go nabyć już nawet za kilka tysięcy złotych. Największe koszty generuje samo użytkowanie pojazdu, które wiąże się nie tylko z tankowaniem, ale z wszelkimi naprawami, które są nieuniknione. Im starsze auto, tym więcej pieniędzy trzeba w niego inwestować. Podobnie jest z powłoką lakierniczą, która ulega ciągłym uszkodzeniom.

Skuteczne zabezpieczanie lakieru na karoserii

powłoki ceramiczne z katowicSamochód dla wielu z nas jest narzędziem do pracy, środkiem transportu czy pojazdem do pochwalenia się innym. Jednak bez względu na jego przeznaczenie, każdy właściciel chciałby, aby jak najdłużej pozostał w nienagannym stanie. Przeważnie auta o mniejszej wartości są samodzielnie pielęgnowane i zabezpieczane, natomiast modele kasy premium najczęściej trafiają do specjalistycznych salonów, które dbają kompleksowo o ich wygląd i stan techniczny. W ostatnich latach bardzo popularne stało się zabezpieczanie karoserii, poprzez stosowanie specjalnych powłok bezpośrednio nakładanych na lakier. Mogą to być powłoki ceramiczne z Katowic lub specjalne folie bezbarwne, które idealnie przylegają do lakieru. Są to metody stosowane w ramach auto detailingu, który już dobrych kilka lat temu przyszedł do nas z Wielkiej Brytanii i szybko zyskał dużą popularność. Jeżeli chodzi o powłoki ceramiczne, to jest to jedna z najskuteczniejszych metod na zabezpieczenie lakieru przed wszelkimi uszkodzeniami i zarysowaniami pojawiającymi się każdego dnia. Pozwala ona uzyskać efekt lustrzanego odbicia karoserii, głębię koloru i jednocześnie ograniczenie powstawania mikrouszkodzeń. Nanoszona na lakier powłoka ceramiczna po pełnym zastygnięciu tworzy dodatkową warstwę twardego szkła, która dodatkowo podnosi odporność na utratę połysku i głębi koloru, chroni przed negatywnymi skutkami czynników atmosferycznych czy silnej chemii w detergentach do mycia samochodu. Twardość powłoki ceramicznej jest dwukrotnie wyższa niż sam lakier, dzięki czemu ogranicza ona ryzyko powstania mikrouszkodzeń na przykład podczas mycia.

W obecnych czasach producenci motoryzacyjni coraz częściej rezygnują z klasycznych lakierów na rzecz ekologicznych, które są produkowane na bazie wody. Są one przede wszystkim znacznie mniej wytrzymałe, przez co szybciej pojawiają się na karoserii zarysowania, uszkodzenia i odpryski. Żeby tego uniknąć, trzeba skutecznie zabezpieczyć lakier już od samego początku. Jeżeli jednak na lakierze są już jakiej zarysowania, to trzeba je najpierw usunąć, aby można było położyć powłokę ceramiczną.