Wyposażenie publicznych toalet

Publiczne toalety powinny być utrzymane w nienagannej czystości. Wiele osób ma opory przed korzystaniem z nich z obawy przed zarażeniem się różnymi chorobami. Generalnie, stan publicznych toalet jest w większości przypadków zadowalający, czego nie można powiedzieć o stacjach benzynowych, gdzie poziom czystości pozostawia wiele do życzenia. Inaczej sytuacja wygląda w urzędach, galeriach handlowych, czy supermarketach. Zatrudniane są specjalisytyczne firmy sprzątające, które dbają o zachowanie porządku oraz jak najlepsze wyposażenie.

Suszarki kieszeniowe jako element wyposażenia toalet publicznych

suszarka kieszeniowaWyposażenie toalet publicznych jest bardzo ważne. Suszarka kieszeniowa jest jednym z przydatnych urządzeń. W każdej publicznej toalecie powinny jednak znajdować się również ręczniki papierowe, ponieważ nie każdy lubi korzystać z suszarek do rąk. Jednak trudno nie zgodzić się z faktem, że to rozwiązanie jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska. Oszczędności obejmują również kwestie zużywania energii. Jest to po prostu tańsza opcja, niż regularny zakup ręczników papierowych oraz dozowników do ich umieszczenia. W przypadku zastosowania wyłącznie suszarki, sprzątanie pomieszczeń przebiega szybciej. Stosowanie ręczników papierowych w toaletach nie jest ekologiczne, ponieważ nie nadają się one do recyklingu, są więc odpadami. By wyprodukować ręczniki, konieczny jest nie tylko materiał, ale i duże ilości wody, oleju oraz przede wszystkim prądu. W wyniku produkcji ręczników zwiększeniu ulega również emisja dwutlenku węgla. Większa jest również emisja gazów cieplarnianych. Stosowanie suszarek do rąk jest znacznie bardziej higieniczne. W nowoczesnych modelach gorące powietrze w urządzeniu skutecznie zabija wszelkie drobnoustroje. Nie muszą być również wyposażone w grzałkę, możliwe jest osuszanie rąk powietrzem o temperaturze pokojowej. Poza suszarką kieszeniową wyróżnia się jeszcze kilka rodzajów. Różnice polegają na parametrach technicznych, materiale, z którego są wykonane oraz obudowy i prędkości suszenia.

Najbardziej klasycznym modelem jest suszarka w białej, plastikowej obudowie. Do jej uruchomienia nie są konieczne przyciski. Praca rozpoczyna się automatycznie. Na rynku istnieje wiele modeli z wbudowanym przyciskiem do uruchamiania suszarek, jednak największą popularnością cieszą się egzemplarze automatyczne. W egzemplarzach kieszeniowych montuje się nawet specjalistyczne, cyfrowe silniki. Są one szybkie, skuteczne i generują oszczędności w zakresie energii elektrycznej.