Wynajęcie dźwigu w Poznaniu

Podczas ostatniego lata, w trakcie wykonywania stropu zostałem postawiony przed problemem natury logistycznej. Dzisiaj chciałbym się podzielić tą rozprawką z osobami, które w przyszłości mają zamiar tak jak ja teraz rozpocząć budowę własnego domu metodą gospodarczą. Jako, że zależy mi na oszczędnościach wynikających ze stosowania tego systemu, dlatego bawię się od tego czasu w inwestora, kierownika budowy i wykonawcę w jednym.

Wynajęcie dźwigu w Poznaniu do budowy stropu

wynajem dźwigów poznańJednym z etapów na mojej budowie było ułożenie stropu z płyt monolitycznych nad piętrem. Jako, że nie wszystko potrafię zrobić sam dlatego wykonaniem stropu zajmowała się ekipa wynajęta przeze mnie w Poznaniu. Nie była to specjalistyczna brygada, która posiadała w swoim zapleczu flotę sprzętu, toteż takowy musiałem zorganizować sam. Jako, że strop był na wysokości praktycznie drugiej kondygnacji transport materiałów na tą wysokość okazał się niezwykle kłopotliwym zajęciem dla mojej ekipy. Aby im nieco ułatwić, a co za tym idzie zaoszczędzić mnóstwo czasu na w końcu mojej budowie, postanowiłem wynająć dźwig. Zważywszy na potrzebę jaką jest wynajem dźwigów Poznań wydawał mi się miejscem odpowiednim, ze względu na liczne budowy, które w tym czasie się tam odbywały sprzętu było mnóstwo. Ale tutaj zaczęły się robić schody, mianowicie okazało się, że firmy zajmujące się wynajmowaniem dźwigów w ogóle nie chciały ze mną rozmawiać. Nie byłem dla nich wystarczająco dobrym klientem, aby mógł korzystać z ich oferty. Każdy posiadacz tego sprzętu miał już mnóstwo zleceń, które angażowały jego siły na prawie cały dzień i moje dwie godziny pracy nie stanowiły dla nich zachęty do zarobku. Poczułem się trochę zniesmaczony tą całą sytuacją, jednak na szczęście po wielkich trudach poszukiwań udało mi się znaleźć firmę, która zamiast mnie wyśmiewać pomogła mi znajdując w swoim harmonogramie czas na zrealizowanie dla mnie usługi. Sprawiło mi to wielką ulgę i dzięki temu mogłem przyspieszyć z całą inwestycją, która i tak miała spore opóźnienia. Wynajęcie dźwigów okazało się dość trudnym zadaniem, które nie mogłem zrealizować po mojej myśli.

Takie poszukiwania nauczyły mnie, że nie należy wszystkich rzeczy na budowie robić na bieżąco, tylko wymaga ona pewnej konsekwencji i wyprzedzającego planowania swoich kroków. Jeśli nie spotkałbym firmy, która mnie zrozumiała i pomogła prawdopodobnie miałbym wielkie przestoje na budowie i nie dokończył bym domu przed zimą. Należy poświęcić trochę więcej czasu aby zaklepać termin w firmach, które później mogą nie mieć czasu dla nas.