Wymiana filtra do ciągników case

Silniki pojazdów mechanicznych napotykają wiele zanieczyszczeń w miejscu pracy, w tym brud i kurz, które mogą powodować uszkodzenie silnika. Prawidłowo instalując filtry powietrza w regularnych odstępach czasu pomożesz chronić silnik i zapewnić długą żywotność. Przede wszystkim należy dokładnie przestrzegać procedur zawartych w instrukcji obsługi maszyny.

Oto wskazówki jak wymienić filtr do ciągnika

filtry do ciągników casePoniższe wskazówki podkreślają niektóre ważne rzeczy, które musisz wiedzieć: wymień filtry powietrza zgodnie z zalecanymi godzinami dla twojego ciągnika. W przypadku nowych maszyn filtry do ciągników case należy wymienić, jak tylko zaświeci lampka oznaczająca powietrze na monitorze.  Sprawdź zawór filtra. Ściśnij zawór , aby usunąć kurz z filtra powietrza. Jeśli zawór odciążający wydaje się zużyty lub uszkodzony, wymień go. Ostrożnie go wyjmij i wyrzuć. Po zdjęciu pokrywy serwisowej delikatnie przesuń końcówkę filtra powietrza do przodu i do tyłu, aby zerwać uszczelkę. Delikatnie wyciągnij filtr z obudowy, uważając, aby nie uderzyć go o obudowę i usunąć zanieczyszczenia. Wyczyść obudowę filtra powietrza. Nie używaj sprężonego powietrza, ponieważ zanieczyszczenia mogą dostać się do silnika i spowodować uszkodzenie. Zainstaluj filtr główny. Delikatnie nasuń filtr główny na filtr dodatkowy i dociśnij go, aż do pełnego osadzenia. Naciskaj ręcznie na zewnętrzną krawędź filtra, aby dokończyć szczelne uszczelnienie. Aby zapewnić równomierne rozłożenie ciśnienia uszczelnienia w krytycznym obszarze uszczelnienia, kontynuuj wpychanie filtra do rurki wylotowej, aż filtr się zatrzyma. Sprawdź pokrywę serwisową. Jeśli nie pasuje do obudowy filtra powietrza, główny filtr nie jest prawidłowo osadzony. Nie wciskaj pokrywy serwisowej na siłę. Sprawdź ograniczenie filtra powietrza. Po sprawdzeniu i dokręceniu całego układu wlotu powietrza sprawdź wskaźnik ograniczenia filtra powietrza na monitorze. Wymień filtr dodatkowy, jeśli wskaźnik pokazuje ograniczenie. Każdy silnik spalinowy potrzebuje mieszanki paliwa i powietrza do prawidłowego działania. Gdy brakuje powietrza (tlenu), benzyna nie może się skutecznie palić, aby zapewnić maksymalną energię potrzebną do zasilania silnika. Powietrze używane przez silnik musi zostać oczyszczone przed wejściem do silnika. Brud i kurz mogą powodować słabe działanie silnika.

Zanieczyszczenia i pył pozostawiają silnik podatny na zanieczyszczenia, które ocierają metalowe części silnika, powodując jego uszkodzenie. Regularna wymiana brudnego filtra powietrza kosztuje znacznie mniej niż wymiana części silnika, który chroni. Silniki zależą od szczegółowego stosunku powietrza do paliwa, aby działać poprawnie. Gdy silnik jest pozbawiony powietrza, stosunek jest obniżony, co powoduje większy nacisk na silnik.