Wymarzony ogród zimowy

Człowiek jest częścią natury, dlatego najlepiej zawsze wypoczywamy właśnie w pięknych okolicznościach przyrody. W dzisiejszym świecie życie toczy się w bardzo szybkim tempie, a my wciąż zabiegani często czujemy się przytłoczeni zgiełkiem dużych miast i szukamy wytchnieniach poza ich granicami. Na obrzeżach miast i na wsiach jak grzyby po deszczu wyrastają domy jednorodzinne, które pozwalają wyciszyć się po całym dniu pracy. Chętnie kupowane są działki położony w okolicach lasów i malowniczych łąk. 

Ochrona ogrodu zimowego przed słońcem

solidne rolety na dach ogrodu zimowegoPo kilku latach mieszkania w centrum miasta, zdecydowaliśmy się z mężem o przeniesieniu się w jakąś spokojniejszą okolicę. Po licznych dyskusjach zapadła ostatecznie decyzja o wybudowaniu domu. Udało nam się znaleźć atrakcyjną działkę, położoną na obrzeżach lasu. Dom wybudowaliśmy dość szybko, a tym, co sprawiło mi największą radość, było posiadanie własnego ogrodu. Zawsze marzyłam o takiej zielonej przestrzeni, która będzie oazą relaksu, a także miejscem kreatywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Poza zwykłym ogrodem zainwestowaliśmy też w ogród zimowy, który stanął jako dobudówka do kuchni. Zasadziłam w nim całoroczne rośliny, które będą cieszyć nasze oko nawet w zimowe miesiące. Na razie mamy lato, dlatego dodatkowo kupiłam też solidne rolety na dach ogrodu zimowego, które pomogą nam kontrolować temperaturę w ogrodzie zimowym w najbardziej słoneczne dni. Rolety te polecili mi moi rodzice, którzy od jakiegoś czasu również mieszkają w domu jednorodzinnym z małym ogrodem zimowym. Wybrane przez nas rolety są roletami zewnętrznymi, które dodatkowo stanowią ochronę przed zabrudzeniami okien na przykład w deszczowe dni. Jak decydowałam się na rolety zewnętrzne na dach ogrodu zimowego, to do wyboru miałam kilka różnych kolorów. Ostatecznie zdecydowałam się na rolety w jasnym brązie, bo najlepiej komponują się z elewacją budynku i nie nagrzewają się tak mocno od słońca, jak rolety w bardzo ciemnych kolorach.

W ostatnim czasie spełniło się kilka moich marzeń. Tym największym było posiadanie własnego domu z ogrodem, a tym nieco mniejszym jest ogród zimowy, na który zdecydowaliśmy się z mężem dość spontanicznie. Ogród zimowy nie jest dużą dobudówką, ale znajduje się w nich sporo roślin całorocznych. Jest to więc miejsce, które będzie zastępowało nam ogród zimą. Na okres letni ważnym zakupem do ogrodu zimowego były rolety na dach. Spośród różnych dostępnych możliwości zdecydowaliśmy się na rolety zewnętrzne, które skutecznie chronią przed słońćem.