Wykorzystanie Facebooka do promowania stron

 

Facebook to obecnie najpopularniejsze medium społecznościowe na świecie. Pod względem popularności przewyższa wszystkie inne dostępne na rynku, a liczba użytkowników jest równa ilości mieszkańców zamieszkujących całe kontynenty. Podczas korzystania z Facebooka nie istnieją żadne bariery, ani językowe, ani narodowościowe. Każdy może mieć z swoich znajomych zarówno obywateli własnego kraju, jak i jakiegokolwiek na świecie. Tak duża ilość użytkowników sprawia, że zrodził się w niej duży rynek konsumencki wykorzystywany przez wiele firm.

Promowanie stron na Facebooku

promocja strony na facebookuStrony internetowe mają to do siebie, że trudno jest je znaleźć bez odpowiedniego zainteresowania użytkowników, którzy chcą się na nie dostać po uprzednim wpisaniu hasła w przeglądarce. Z tego powodu wiele ciekawych stron ginie z czasem w oceanie danych znajdujących się w sieci. To czy ktoś trafi na naszą stronę wiąże się także z tym, czy będzie ona odpowiednio wypromowana i pozycjonowana. Te mechanizmy to już wysoka szkoła połączenia marketingu i mechanizmów informatycznych, które nie każdy potrafi dobrze wykorzystać. Istnieje jednak prostszy sposób polecający na promowaniu stron w mediach społecznościowych takich jak na przykład Facebook. Taka promocja strony na Facebooku polega na tym, że możemy na przykład umieścić link do naszej strony, która porusza jakieś konkretne zagadnienie na grupie społecznościowe o podobnym zainteresowaniu, aby przyciągnąć uwagę użytkowników tej grupy i zdobyć jej zainteresowanie. Jest to niezwykle skuteczna metoda promocji przynosząca wymierne efekty. Możemy taką promocja zlecić także firmom, które zawodowo zajmują się tego typu promowaniem. Jeśli zależy nam na jak największej liczbie odbiorców to warto zastanowić się nad skorzystaniem z takiej opcji. Tego typu firmy wyszukują na Facebooku grupy poruszające konkretne tematy i katalogują je, aby w razie potrzeby do wszystkich grup związanych z naszym tematem wysłać link do naszej strony internetowej. Wyobraźcie sobie co zrobią osoby omawiające na przykład temat koszenia trawy, jeśli na ich grupie pojawi się link do strony internetowej sklepu z kosiarkami. Myślę, że wiele osób z tej grupy skorzysta z oferty tego sklepu, gdyż akurat myślało o zakupie kosiarki. To jest właśnie kwintesencja nowoczesnego promowania stron internetowych.

Jak zapewne wielu z was zauważyło podczas codziennej sesji na Facebooku, taka forma promocji jest bardzo popularna i na pewno każdy z nas doświadczył jej na własnej skórze. Rzadko kiedy wysyłają je pojedynczy użytkownicy i coraz częściej jest to zorganizowane działanie firm zajmujących się promocją stron w intrenecie. Działaniem dodam, że bardzo skutecznym i wydajnym.