Wykonywanie tynków maszynowych w województwie łódzkim

Każdy etap budowy domu jest inny. Po pierwszych robotach fundamentowych i murarskich mogłoby się wydawać, że największe etapy mamy już za sobą. Nic bardziej mylnego, gdyż dom w stanie surowym to dopiero około jedna trzecia wszystkich prac związanych z jego budową. Prawdopodobnie na tym etapie większość z nas będzie się zabierała za prace tynkarskie wewnątrz budynku lub na jego zewnętrznej elewacji.

Tynkowanie maszynowe w łódzkim

tynki maszynowe w łódzkimWiadomo, że gołe ściany z pustaków i cegieł nie robią ciekawego wrażenia wizualnego, no może poza paroma aranżacjami wnętrz, gdzie takie elementy pozostają odsłonięte. Generalnie jednak tynki muszą być i w tym momencie pozostaje wybór ich rodzaju oraz sposobu ich wykonania. Współczesne tynki mogą być wykonywane w taki sposób, że będą pełniły już funkcje gotowej ściany pod malowanie lub odpowiedniego podkładu pod gipsowanie. Bez względu jaki rodzaj wybierzemy pozostają dwie metody ich wykonania, ręczna i maszynowa. Ręczna polega na nakładaniu i urabianiu tynku przez pracowników w sposób ręczny, natomiast maszynowa za pomocą specjalnej maszyny. Takie tynki maszynowe w łódzkim wykonuje kilka firm posiadających odpowiedni sprzęt. Może się wprawdzie wydawać, że ręczna robota jest bardziej dokładna, ale okazuje się, że to tynki maszynowe nie dość, że szybsze to są bardziej powtarzalne, przez co ściana w takim wykonaniu wygląda dużo lepiej. Tym bardziej, że nawet tynki układane maszynowo muszą być obrabiane poprzez ludzkie ręce, co przynosi im dodatkową dokładność. Zaleta takich tynków jest to, że maszyna bardzo przyspiesza cały proces wykonawczy. W specjalnym agregacie znajdującym się na zewnątrz jest urabiana mieszanka tynkowa, a następnie transportowana poprzez pompę bezpośrednio do środka, prosto na ścianę. Tynkarzom pozostaje tylko odpowiednio wygładzić powierzchnie, którą także z reguły wykonuje się za pomocą elektrycznych narzędzi. Skraca to cały proces bardzo wymiernie. Niektórzy zarzucają, że tynki maszynowe mogą być droższe niż robota tradycyjnych tynkarzy. Przeczą temu cenniki, które są do siebie bardzo porównywalne.

Sekretem niskiej ceny jest czas jaki oszczędza się poprzez wykorzystanie maszyny, gdyż przy wykonaniu porównywalnej powierzchni oszczędza się go bardzo dużo w stosunku do robót ręcznych, a jak wiadomo, za czas pracowników trzeba płacić i stąd właśnie niska stawka za metr kwadratowy powierzchni ściany. Podczas robót tynkarskich warto wybierać również takich wykonawców, którzy dodatkowo będą zbroili narożniki ścian, gdyż zwiększy to ich wytrzymałość.