Wyjątkowe dekoracje wnętrz

To normalne, że coraz większą wagę przykładamy do wystroju jaki pasuje w naszych wnętrzach. Nie mając pomysłu na aranżacje warto jest skorzystać z usług dekoratora. Dekorator wnętrz umie odkryć i wyeksponować coś, czego my być może nie dostrzegamy. A może  to nam marzy się bycie dekoratorem? Kim zatem on zatem jest?

Czym się zajmuje dekorator?

dekorator wnętrz lublinDekorator wnętrz jest osoba, którą wyróżnia  wyjątkowy zmysł estetyczny, wyobraźnia i wyczucie pasujących do siebie kolorów oraz materiałów. Doświadczenie  w zawodzie, jakie posiada dekorator wnętrz lublin zaś sprawia, że koncepcje i pomysły można wcielić w życie, nawet jeśli mieszkanie ma swoje niedociągnięcia. Jeżeli chodzi o pracę dekoratora wnętrz to odbywa się ona na wielu etapach. Początkowym etapem jest zapoznanie się z daną przestrzenią, poznanie preferencji klienta, a następnie opracowanie własnego planu dekoracji wnętrz. Fachowiec opracowuje wstępny projekt, a następnie po zatwierdzeniu przez nas przystępuje do jego realizacji. W swojej pracy współpracuje z ekipą fachowców, którzy pomagają mu nadać danemu wnętrzu charakter. Miejscem, w którym pracuje dekorator jest jego pracownia, gdzie opracowuje projekt zmian. Ale dekorator wnętrz to nie tylko praca siedząca, jest to zawód, który wymaga też bycia w ciągłym ruchu. Specjalista odwiedza miejsca pracy projektu, fabryki, sklepy, galerie w poszukiwani i szuka nowych elementów dla danego wnętrza. Dekorator powinien umieć doradzić klientom właściwie umiejscowienie mebli, sprzętów, by czuli się jak najbardziej komfortowo i potrafili poruszać się po domu. Do obowiązków dekoratora należą: wykonywanie rysunków i przygotowywanie wizualizacji komputerowych przy pomocy specjalistycznych programów komputerowych, a także organizowanie i nadzorowanie prac remontowych, dekoratorzy wykonują również sesje zdjęciowe wnętrz. Dekorator wnętrz ma zwykle nieokreślony czas pracy, który dostosowuje do klienta. Ceny usług fachowców zależą od kilku czynników , m.in. od liczby zleceń i mogą się  różnić w poszczególnych miesiącach. Koszty usług ustalane są indywidualnie, choć można przyjąć, że za godzinną poradę należy zapłacić ok. 60 zł. Cena ulega mocnemu wzrostowi, jeżeli oczekujemy, że dekorator będzie nam towarzyszył w zakupach  wykaże doradztwo w doborze materiałów.

Bardzo ważny jest też wybór konkretnego fachowca. Niestety, nie zawsze bywa tak, że wiedza przekłada się na efektywność działań, dlatego warto jest przed decyzją  o wyborze konkretnej osoby skrupulatnie zbadać  rynek w poszukiwaniu dobrej rekomendacji, chociażby wśród naszych bliskich.