Wygłuszanie mieszkania dla dzieci

Polska jest krajem z jednym z największych odsetków osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych w całej Europie. Mieszkanie w bloku ma niemal tyle samo zwolenników, co przeciwników, a każdy ma argumenty na obronę swojego zdania. Zwolennicy wskazują przede wszystkim na bardzo dobrą lokalizację bloków, a także łatwiejsze utrzymywanie nieruchomości w czystości i niższe koszty utrzymania. Przeciwnicy z kolei podnoszą argument uciążliwych sąsiadów, przez których nawet najwspanialszy apartament może nie gwarantować nam warunków do komfortowego wypoczynku.

Wzrost zainteresowania wygłuszaniem mieszkań

wygłuszenie mieszkaniaJak to w wielu innych przypadkach, także w i tutaj rynek nie znosi próżni, a mieszkańcy bloków znaleźli sposób na poradzenie sobie z problemem uciążliwych sąsiadów zza ściany. Niezależnie od tego, czy to nasi sąsiedzi są źródłem hałasu, czy utrudniają nam codzienne funkcjonowanie zarzutami, że to my zachowujemy się zbyt głośno jak życie w bloku, wygłuszenie mieszkania jest rozwiązaniem pozwalającym uniknąć ewentualnych problemów w obu przypadkach. Coraz więcej osób decyduje się na taki krok, w szczególności jeśli posiadają dzieci. Nie jest zaskakujące, że najmłodsi członkowie rodziny mają duże trudności ze zrozumieniem, że musza zachowywać się cicho we własnym mieszkaniu, ponieważ mogą zakłócać spokój sąsiadów. Zwłaszcza rodzice najbardziej energicznych dzieci zdają sobie sprawę, że poziom hałasu w domu jest zdecydowanie wyższy, kiedy dzieci w nim są. Nie pomagają też coraz głośniejsze zabawki, którymi dzieci są w dzisiejszych czasach wręcz rozpieszczane. Wygłuszanie domu przeprowadzone przez profesjonalną firmę nie trwa wbrew pozorom długo i spokojnie może zostać przeprowadzone podczas nieobecności naszych pociech, na przykład wskutek wyjazdu wakacyjnego. Zazwyczaj pierwszym elementem do wygłuszenia jest podłoga oraz ściany w pokoju dziecka, gdzie najtrudniej jest zapanować nad poziomem hałasu. W zależności od tego, na którym piętrze mieszkamy i jakich mamy sąsiadów stosunkowo łatwo można też wygłuszyć sufit, więc poradzenie sobie z hałasem w bloku jest prostsze, niż wielu osobom się wydaje.

Inwestycja przeprowadzona przez rodziców hałaśliwych i pełnych życia dzieci może bardzo poprawić relacje sąsiedzkie. Czasem jednak to my jesteśmy skazani na mieszkanie obok rodziny z dziećmi, która nie planuje takiej inwestycji. Warto jednak pamiętać, że wystarczy w takiej sytuacji wyciszenie kilku ścian, dzięki czemu sami możemy ograniczyć poziom hałasu docierający z mieszkania obok. W dzisiejszych czasach mieszkańcy bloków nie muszą więc już tak bardzo martwić się, że lada chwilę za ścianą może pojawić się hałaśliwy sąsiad.