Wygląd klocków ala Lego

Dzieci bawią się niemalże od samego urodzenia. To dla nich sposób poznawania świata i swojego otoczenia. Czasem się nam może wydawać, że maluch bezsensownie rzuca na ziemię daną zabawkę, a on w ten sposób poznaje prawa fizyki i zasady przyczyny i skutku. Zabawa klockami jest z pewnością dla każdego dziecka zajęciem pochłaniającym i dającym sporo satysfakcji, ponieważ samodzielnie mogą stworzyć coś od podstaw według własnego pomysłu.

Czy istnieją klocki kompatybilne z Lego?

klocki ala legoW zabawie klockami jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i określona ilość elementów, z których można coś stworzyć. Jedną z najbardziej znanych firm produkujących klocki dla dzieci jest duńska firma Lego. Dostępne one są dla dziewczynek i chłopców w każdym wieku. Jednak ich cena jest dla niektórych rodziców dość wysoką, w związku poszukują oni tańszych ich odpowiedników, lub klocków, które będą kompatybilne z Lego, jeżeli już taki ma ich dziecko. Klocki ala Lego nie są nowością na rynku, ponieważ już od dawna wiele konkurencyjnych firm rozpoczęło produkcję swoich modeli klocków, które są kompatybilne z tą firmą. Posiadają identyczne sposoby łączeń i mają taką samą wielkość, więc z powodzeniem można mieszać firmy i modele klocków. Cel produkcji takich klocków był jeden, aby można było je łączyć z innymi firmami. Dzięki temu dzieci mogą tworzyć oryginalne budowle z jeszcze większej ilości elementów różnych firm. Klocki identyczne z Lego są dostępne w wersji dla bardzo małych dzieci i większych, ponieważ różnią się one wielkością i ilością elementów w zestawi. Mogą się różnić jedynie kolorem, bo kształt mają identyczny. Dla dzieci nie ma różnicy jakiej firmy klocki mają, a dla rodziców robi to różnicę, ponieważ oryginalne klocki Lego kosztują o około dwadzieścia procent więcej niż modele ala Lego. Ich jakość jest identyczna, więc są tak samo bezpieczne i mogą się nimi bawić maluchy w każdym wieku. Przy wyborze najlepszych klocków dla dziecka, trzeba się przede wszystkim kierować wiekiem dziecka i jakością produktu.

Na rynku znajdziemy sporo firm sprzedających klocki dla dzieci. Mogą one być drewniane, lub plastikowe, bo takie są najpopularniejsze. Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości, dlatego warto też brać pod uwagę inne kryteria. Małe dzieci muszą się bawić dużymi klockami, ponieważ elementy klasycznej wielkości mogą połknąć. Im dziecko starsze, tym mniejszymi klockami może się bawić, bo już nie wsadza wszystkiego co ma w rączce do buzi. Ceny klocków zaczynają się już od około pięćdziesięciu złotych.