Wybór idealnego żelu do mycia twarzy

Wśród wielu dostępnych na sklepowych półkach środków do oczyszczania twarzy trudno czasami znaleźć ten, który najlepiej nam odpowiada. Wiele osób nie wie nawet, czym właściwie są płyny micelarne oraz żele do demakijażu. Warto przyjrzeć się nieco bliżej tego typu kosmetykom, aby zastanowić się, w czym one mogą nam pomóc i czy aby na pewno nie wpłyną negatywnie na naszą skórę. Sama od lat stosuję sprawdzone kosmetyki do demakijażu i nie wyobrażam sobie, abym miała kiedyś z nich zrezygnować.

Jak zadbać o wrażliwą cerę?

żel do mycia twarzy cera wrażliwaOd urodzenia borykam się z atopowym zapaleniem skóry, co sprawia, że muszę szczególnie uważać, aby dobrać odpowiednie dla siebie kosmetyki i nie pogorszyć stanu mojego zdrowia. Nic zatem dziwnego, że zwracam szczególną uwagę na skład wszelkich preparatów, jakie stosuję. Nie używam zresztą zbyt wielu kosmetyków, ponieważ uważam, że nie jest mi to potrzebne. Przede wszystkim dbam o swoją skórę, odpowiednio ją oczyszczając. Jeśli chodzi o żel do mycia twarzy cera wrażliwa potrzebuje zawsze tego typu kosmetyku, jednak musi on być odpowiednio dobrany. Najlepiej sprawdzają się produkty micelarne, ponieważ zawierają one micele – maleńkie cząstki koloidowe posiadające zarówno właściwości hydrofilowe (przyciągające wodę), jak i hydrofobowe (odpychające wodę, ale łączące się z tłuszczem). W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że podobne preparaty myją, zbierając z naszej twarzy tłuste zanieczyszczenia (takie jak np. łój), a następnie rozpuszczając je. Płyny micelarne są dedykowane szczególnie osobom posiadającym cerę suchą i wrażliwą. Sama używam żelu myjącego i jestem z niego bardzo zadowolona. Osobiście liczy się dla mnie fakt, że nie pozostawia ona na mojej skórze (w przeciwieństwie do mleczek) tłustej warstwy, a jedynie delikatnie oczyszcza twarz. Oczywiście chodzi także o połączenie codziennej pielęgnacji skóry z dbałością o jej wyczyszczenie po zastosowaniu kosmetyków. Szczególnie istotne jest stosowanie preparatów do demakijażu regularnie, aby nasza skóra mogła się w pełni zregenerować.

Dbanie o skórę twarzy może być łatwe i przyjemne, ale zanim takie się stanie, należy poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą kosmetyków. Warto wybierać naturalne produktu lub takie, które mają bezpieczne składniki i nie wywołują podrażnień. Wśród całej gamy kosmetyków zawsze szczególnie polecam te, które służą do oczyszczania twarzy. Pierwszym krokiem do tego, aby posiadać zdrową i piękną cerę jest bowiem jej dokładne mycie, a do tego najlepiej nadają się płyny micelarne oraz dobrej jakości żele.