Współczesne kryształowe lustra w ramie ze zdobieniem

Obecnie pod nazwą kryształowe lustro kryje się zupełnie inna tafla niż w czasach starożytnych. Możliwości technologiczne wyeliminowały zieloną poświatę z bezpieczniejszych luster z dodatkiem żelaza zamiast domieszki ołowiu. Najczystsze rodzaje szklanej tafli właśnie stały się synonimem luksusowych niegdyś kryształowych luster w ramie. Oprócz jakości szkła charakteryzuje je również możliwość uzyskania pięknych zdobień na ramie. Powstają one w najlepszych pracowniach przy udziale projektowym znamienitych artystów i doskonale wpisują się zarówno w nurt sentymentalny, jak i nowoczesny.

Kryształowe lustro XXI wieku

kryształowe lustra w ramie na wymiarZakup szczególnie gładkiej tafli szkła, bez odkształceń i złudzeń optycznych wcale nie jest taki trudny. Jednak już znalezienie lustra, które nie będzie posiadało zielonkawej poświaty, charakterystycznej dla żelaza to już wyższa szkoła jazdy. Wysiłek jednak się opłaca, bo kryształowe lustra w ramie na wymiar wyglądają naprawdę okazale i wywołują zachwyt. Ponadto ich elitarny charakter oraz możliwość dopasowania do wolnej przestrzeni przyciągają klientów o najbardziej wyrafinowanym guście. Dodatkowym atutem współczesnych kryształowych luster jest możliwość wykonania naprawdę spektakularnych faz na ramie. Dlatego większość z nich jest wykonywana ręcznie przez nowoczesnych artystów, którzy na co dzień pracują ze szkłem. Można je zamówić w wersji klasycznej o monumentalnych zdobieniach i złotych ramach, awangardowe z nutką szaleństwa oraz proste i minimalistyczne, które nie będą konkurować o uwagę z innymi elementów wystroju pomieszczenia. W zależności od nazwiska projektanta to właśnie rama jest czynnikiem kształtującym cenę samego lustra. Warto pamiętać, że stawiający w tej branży pierwsze kroki studenci kierunków artystycznych mogą wykonać równie ciekawe zdobienia, a przy okazji lustro wraz z rozwojem kariery designera będzie zyskiwać na wartości.

Wbrew generalnej zasadzie, że będące w obrocie kryształowe lustra w ramie są dostępne wyłącznie jako nowoczesne lustra produkowane w technice OptiWhite będącej współczesną, technologiczną nazwą kryształowej tafli, wciąż można zakupić oryginalne lustra z ołowianego kryształu. Są one wciąż dostępne na aukcjach w szanowanych domach aukcyjnych. Jednak ich ceny są naprawdę wysokie. Ponadto nie ma możliwości dopasowania wymiaru lustra czy ramy do swoich potrzeb, co jest tak cenione współcześnie. Dlatego też nowoczesny kryształ został tak dobrze przyjęty na rynku dekoratorskim i zdobi ściany nie jednego hallu czy łazienki.