Własna trampolina do akrobacji

Salta i inne akrobacje powietrzne wymagają bezpiecznego otoczenia. Można we własnym ogrodzie urządzić profesjonalną ścieżkę służącą do ćwiczeń sprawnościowych: przewrotów i salt w powietrzu, podskoków i wszelkiego rodzaju nowatorskich akrobacji. Ścieżka typu air track wymaga dużego terenu, wiec polecana jest także do ośrodków sportowych, wypoczynkowych i do szkół sportowych. Taki profesjonalny zestaw do ćwiczeń gimnastycznych składa się z rodzaju trampoliny, zabezpieczenia przed upadkiem w formie dużych poduch po bokach.

Przyrządy do ćwiczeń typu air track 

ścieżka akrobatyczna air trackJak można stworzyć ścieżkę gimnastyczną we własnym ogrodzie? Do ćwiczeń akrobatycznych idealnie nadają się gotowe zestawy typu air track. Tworzone są na indywidualne zamówienie lub jako gotowe moduły przystosowane do klasycznych akrobacji. Z takiej ścieżki korzystają kaskaderzy, osoby uprawiające zawodowo gimnastykę akrobatyczna oraz wielbiciele mocnych wrażeń. Codzienna porcja energii płynąca z aktywności fizycznej to nie wszystko. Uniwersalna ścieżka akrobatyczna air track posiada zabezpieczenia przed upadkiem. Taka gwarancja bezpiecznej gimnastyki ma priorytetowe znaczenie. Warto zainwestować w zakup certyfikowanego sprzętu wraz montażem w docelowym miejscu. Z jakich elementów składa się najprostszy air track? Najważniejsza jest giętka, długa mata o charakterze trampoliny. Oczywiście nie można mylić jej z typową trampoliną. Zadaniem maty jest umożliwienie wykonywania karkołomnych skoków, trudnych akrobacji z saltami, z rozbiegiem, obrotami i wieloma a nowoczesnymi figurami, które wpisują się w konwencje gimnastyki artystycznej i akrobatycznej. Poduchy do skakania, przewrotów i rozbiegów, to wszystko elementy specjalistycznej ścieżki powietrznej szkolącej kondycję i ogólną sprawność fizyczną. Zwłaszcza amatorzy i osoby zaczynające swoją przygodę z gimnastyką akrobatyczną, powinny zwrócić uwagę na doskonale zaprojektowany zestaw do akrobacji sportowych i widowiskowych. To doskonałe tło do filmów i zdjęć umieszczanych w mediach społecznościowych.

Bezpieczeństwo w czasie wykonywania skoków i salt pełni ogromną rolę. W przypadku ścieżek akrobatycznych typu air track możliwe są różne kombinacje i składanie poszczególnych elementów na zasadzie kompatybilnych modułów. Najważniejsze są wymiary zewnętrzne, do których następnie dopasowane są kolejne elementy składowe: narożniki, poduchy, trampoliny, maty do rozbiegu i wiele innych, przydatnych elementów akrobatycznych i gimnastycznych: poprzeczki do przeskoków.