Właściwości płyt dekoracyjnych z betonu

Jeszcze nie tak dawno myśląc o betonie przychodziła nam do głowy tylko jedna myśl kojarząca się z ciężkimi, szarymi budowlami przemysłowymi, drogowymi lub obecnymi w każdym mieście blokowiskami. Jednak losy betonu odwrócili naukowcy, którzy wraz z producentami wprowadzili beton na salony w zupełnie nowej postaci. Zastosowanie nowych technologii produkcji z użyciem dodatków pozwoliło na uzyskanie betonu architektonicznego o nowych właściwościach. Obecnie wytwarza się z niego świetne panele ścienne i podłogowe. Nowatorskie płyty z betonu są obecne na elewacjach wielu nowoczesnych budynków. 

Efektowne panele dekoracyjne z betonu

betonowe płyty dekoracyjneOferowane obecnie betonowe płyty dekoracyjne łączą w sobie moc tradycyjnego betonu z lekkością dzięki dodawanym komponentom. Powstałe w wyniku tych kombinacji mieszanki charakteryzują się świetną plastycznością i wytrzymałością mechaniczną. Są odporne na wilgoć, zaplamienia oraz wiele czynników chemicznych i fizycznych. Wykorzystywany do produkcji płyt dekoracyjnych beton architektoniczny po wyjęciu z formy nie wymaga żadnej obróbki mechanicznej. Jego zaletą jest wytrzymałość i naturalny wygląd. Dzięki zmodyfikowanym mieszankom cementowym płyty betonowe są cienkie, lekkie przy zachowaniu legendarnej mocy tego materiału. Pierwotnie płyty betonowe były produkowane w naturalnym szarym kolorze z zachowaniem faktury surowego betonu. Ten rodzaj płyt świetnie komponuje się z modnym jeszcze stylem industrialnym. Producenci chcąc zaspokoić potrzeby inwestorów preferujących inny styl niż industrialny zaczęli swoje płyty barwić i nadawać im wzory. Najbardziej dekoracyjny efekt uzyskano wypuszczając na rynek wersje płyt w 3D. Głęboki wzór sprawia wrażenie przestrzennego. Do barwienia i nadawania odpowiedniej faktury powierzchni płyty dekoracyjnej używa się naturalnych barwników mineralnych oraz różnych kruszyw. Można w ten sposób uzyskać niemal idealne imitacje bardzo drogich płyt kamiennych. Dla wzmocnienia paneli betonowych wprowadza się subtelne zbrojenia wykonane z włókna szklanego, celulozy lub włókien z tworzyw sztucznych.

Zalety dekoracyjnych płyt betonowych można wymieniać jeszcze długo. Warta podkreślenia jest możliwość zaimpregnowania płyt, co jeszcze bardziej podniesie jej odporność na wilgoć. Specjalne impregnaty pozwalają wzmocnić ich wytrzymałość na wysokie temperatury dając możliwość układania płyt na kominkach. Bardzo dużym plusem betonowych płyt ściennych jest łatwość i czystość ich montażu w oparciu o rozwiązania systemowe. Jeżeli chcemy dokładniej zapoznać się z ofertą producentów należy odwiedzić ich strony internetowe, których nie brak.