Wkładki ortopedyczne typu kliny

 

Nowoczesne wkładki ortopedyczne to rozwiązanie mające na celu podniesienia komfortu chodzenia w obuwiu oraz lecznicze i zapobieganie chorobom stóp, a także dolegliwościom stawów. Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne sprawiają, że zmniejsza się lub całkowicie ustępuje ból stóp, kolan i bioder. Wkładki ortopedyczne odciążają stawy i prawidłowo ustawiają stopę tak, aby jej położenie podczas ruchu było właściwe.

Działanie odpowiednich wkładek ortopedycznych

wkładki ortopedyczne klinyDobrze dobrane wkładki ortopedyczne kliny mogą pomóc pozbyć się bólu w różnych częściach ciała – wiele dolegliwości bólowych wywołują wady postawy. Gdy obciążenia są nieprawidłowo rozłożone, wówczas ma to negatywny wpływ na biodra, kręgosłup i kolana. Wkładki ortopedyczne korygujące dysfunkcje biomechaniczne. Kliny w szczególności pomogą, kobietom, które zmagają się z haluksami. Dzięki nim nacisk na stopę staje się poprawny. Wkładki ortopedyczne usprawniają pracę aparatu ruchu. Sprawiają, że bierne struktury anatomiczne mają podporę – w efekcie nie dochodzi do urazów. Wkładki ortopedyczne odciążają nogi i wspomagają mięśnie odpowiedzialne za stabilizację stóp. Co więcej, dzięki nim łatwiej jest uniknąć różnych kontuzji i szybciej postępują procesy regeneracji tkanek. Dobiera się je indywidualnie, biorąc pod uwagę wcisk stopy. Wbrew pozorom wkładek nie dobiera się do butów, tylko buty do wkładek. Dzieje się tak, ponieważ wkładki są dopasowane do stopy. Dzięki nim korygowane jest ustawienie kości, a nie układ mięśniowo – więzadłowy. Z tego powodu powinny je nosić dzieci i młodzież, ponieważ ich kości są plastyczne i możliwa jest trwała zmiana układu. Wkładki ortopedyczne są też skierowane do osób w każdym wieku, choć nie każdy będzie je nosił z tego samego powodu. Oczywiście nie są dla osób bez wad stóp. Wkładki ortopedyczne mają pozytywny wpływ na cały organizm, więc włożenie ich do buta może zapobiec powstaniu wad. Jest to szczególnie istotne dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Na tym etapie stawy i więzadła są plastyczne, więc korygowanie wad jest znacznie prostsze niż w przypadku dorosłych.

Najczęściej wkładki ortopedyczne powinny stosować osoby, które cierpią na płaskostopie podłużne, poprzeczne i podłużno – poprzeczne. Dzięki wkładkom ortopedycznym, osoby z wadą stopy, będą mogły czuć się bardziej komfortowo i ogranicza lub całkowicie niweluje występowanie bólu bioder, stawów i zmianom w obrębie kręgosłupa. W przypadku osób z płaskostopiem wkładki ortopedyczne są sztywne, tak aby podpierały stopę w trakcie chodzenia.