Wirtualne biura dla prawdziwych firm

Czy do założenia firmy potrzebne jest biuro? Czy nowo zakładana firma musi mieć jakąś faktyczną lokalizację dla swojej działalności? Odpowiedź na oby dwa powyższe pytania jest twierdząca. Przy czym nigdzie nie jest napisane, że trzeba mieć biuro, z którego faktycznie będzie się korzystać. Dlatego właśnie odpowiedzią na oczekiwania nowo powstających firm są dzisiaj wirtualne biura. Takie biuro może wynająć każdy, kto otwiera firmę z myślą o prowadzeniu działalności całkowicie mobilnej.

Na czym polegają usługi wirtualnych biur?

Kraków - wirtualne biuro do wynajęciaNajważniejszą usługą, o której można mówić w tym wypadku, jest udostępnienie firmie adresu, pod którą formalnie może ona zarejestrować swoją działalność. Adres działalności jest niezbędny chociażby w przypadku spółek, ale z usług wirtualnych biur mogą korzystać również małe firmy a nawet działalności jednoosobowe. Udostępnienie adresu do rejestracji firmy to tylko początek, bo można jeszcze skorzystać z całego szeregu usług wspomagających prowadzenie firmy. W wirtualnym biurze pracują oczywiście prawdziwi ludzie, którzy działanie takiego biura obsługują. W tym zakresie najlepszą ofertę ma dla wszystkich firm Kraków – wirtualne biuro do wynajęcia znajdziemy tutaj przy najbardziej prestiżowych lokalizacjach. Firma, która z takiego biura skorzysta, może liczyć nawet na jego pełną obsługę. Do takiego biura klienci firmy mogą dzwonić, pisać maile czy nawet wybrać się osobiście. Zlecając obsługę kontaktujących się z firmą klientów tak naprawdę zyskujemy pełnowartościowe biuro, w którym de facto nie prowadzimy żadnej działalności. I na tym właśnie polega ta cała koncepcja. Jej największą zaletą są oczywiście ceny takich usług. Wirtualne biuro z pełną obsługą w Krakowie kosztuje w okolicach trzystu złotych miesięcznie. Łatwo sobie policzyć, że na prawdziwe biuro i pracownika trzeba by miesięcznie wydawać kilka tysięcy złotych. Dlatego właśnie kolejne biurowce zaczynają oferować opcję wirtualnych biur zamiast tych prawdziwych. I firmy z takich biur coraz częściej korzystają.

Adres prowadzenia działalności trzeba podać przy zakładaniu firmy. Nie ważne czy jest to jednoosobowa działalność czy duża firma działająca w formie spółki. Dzisiaj w tym zakresie jest wiele możliwości, bo można między innymi zdecydować się na biuro wirtualne. Uzyskuje się wówczas realnie istniejący adres swojej firmy, choć w praktyce nie wynajmuje się powierzchni biurowej. Można do tego skorzystać z usług prowadzenia firmowych spraw a nawet obsługi klientów, którzy będą chcieli się do firmy wybrać osobiście.