Wełna z merynosa

W tym roku jak każdej zimy planujemy wybrać się na narty. Tym razem będzie to chyba Słowacja, ponieważ polskie góry są zbyt zatłoczone, a poza tym bardzo przeszkadza nam wszechobecny w  dolinach smog. Niestety Polacy nie dbają o jakość powietrza. Pomijam już fakt, że palą węglem, który jest bardzo brudnym źródłem energii, nie każdy ma możliwość zamontowania sobie pieca gazowego. Jednak większym problemem jest fakt, że palą w swoich kominkach śmieci. Nie raz widziałam unoszący się z komina czarny dym i czułam straszny zapach palonych śmieci

Bielizna z wełny merynosa

wełna merynos bieliznaJednak wracając do tematu – ze względu na nasze plany na ferie zimowe w tym roku postanowiłam dokonać koniecznych zakupów sprzętu oraz ubrań już w lecie, zamiast czekać na szczyt sezonu, kiedy ceny będą najwyższe. Ponieważ dzieci rosną, co roku praktycznie musimy wymieniać im narty z butami. Z tego względu nie kupujemy dla nich nowego sprzętu, a używany, licząc na to, że był używany jedynie przez jeden sezon i jest w bardzo dobrym stanie. Musimy w tym roku jednak wymienić także nasz sprzęt. Tutaj kupimy nowe narty z butami i wiązaniami, ponieważ będziemy z pewnością używać je dłużej niż przez jeden sezon. A teraz ceny są naprawdę bardzo korzystne. Dla dzieci planuję także kupić nowe kombinezony oraz bieliznę termiczna. Zdecydowałam się na bieliznę z wełny merynosów ze względu na jej wyjątkowe termiczne właściwości. Planowałam kupić ją przez internet, poszukałam więc następującego hasła: „wełna merynos bielizna” i wyskoczyło mi sporo wyników.  Okazuje się, że naprawdę jest z czego wybierać. A taka bielizna to naprawdę świetna sprawa. Po pierwsze jest ona super miękka, co na pewno spodoba się moim wybrednym dzieciom. Po drugie jest ona bardzo ciepła, co przyda nam się warunkach silnego mrozu. A po trzecie jest ona chłodząca, co oznacza, że dzieci się w niej zanadto nie zgrzeją, wszelka wilgoć zostanie przez bieliznę usunięta i będzie utrzymywana z dala od skóry.  Ponadto jest oddychająca. Uważam, że jest to najlepszy wybór jeśli chodzi o bieliznę termiczna.

Bielizna z wełny merynosów to najlepsza opcja spośród dostępnych na rynku rodzajów bielizny termicznej. Po pierwsze jest naturalna, co stanowi jej niewątpliwy atut. Po drugie jest bardzo ciepła, miękka w dotyku, co jest ważne dla wybrednych narciarzy. A po trzecie chłodzi, nie pozwala zanadto zgrzać się i spocić, a wszelka wilgoć jest dzięki niej utrzymywana z dala od skóry. Jest to naprawdę bardzo dobra inwestycja, która starczy na długi czas.