Wdrożenie kompleksowego rozwiązania terminalowego

Terminalowe pracownie komputerowe są wykorzystywane w różnych branżach. Jest to rozwiązanie, które chętnie wybierają osoby ceniące sobie innowacyjne rozwiązania. Urządzeniem, które zastępuje nawet kilkadziesiąt komputerów PC, jest terminal. Stworzenie profesjonalnej pracowni komputerowej nie musi oznaczać bardzo wysokich kosztów. Terminale działają identycznie jak komputer stacjonarny lub laptop. Terminalowe pracownie wymagają jedynie zakupu monitorów, myszek, klawiatur a co najważniejsze terminalna i ser

Zalety  kompleksowego rozwiązania  terminalowego

kompleksowe rozwiązania terminaloweGłówny serwer w pomieszczeniu osadzony jest w szafie typu rack. Nie ma potrzeby ponoszenia kosztów związanych z zakupem oprogramowania do wielu sprzętów, w przypadku najnowszej pracowni informatycznej wystarczy jedno skonfigurowane urządzenie. Administrowanie takim system jest prostą czynnością. Dodatkowo administrator może przypisywać poszczególne uprawnienia użytkownikom. Wyeliminowanie dużej ilości komputerów znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów za energie. Wybierając kompleksowe rozwiązania terminalowe, można zaoszczędzić na serwisowaniu sprzętów. W takim przypadku serwisowania wymaga jedynie jedno urządzenie, więc nie niesie to za sobą dużych kosztów. Do jednego serwera może zostać połączonych nawet do 99 użytkowników, którzy mogą niezależnie od siebie pracować na komputerze. Każdy z użytkowników posiada własną przestrzeń dyskową. Terminalowa sala komputerowa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Koszt takiego rozwiązania informatycznego może być nawet o 50% tańszy niż w przypadku tradycyjnego komputera. Ze względu na prostą budowę terminalu, wyróżnia go dłuższy cykl życia niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań w tego typu pracowniach. Montaż całego systemy wykonują fachowcy, przez co można liczyć się z mniejszym ryzykiem wystąpienia usterek i błędów. Odpowiednia konfiguracja zapewnia rozwiązania problemów technicznych zdalnie, przez co skraca się czas oczekiwania na pomoc ze strony informatyka. Terminal pracuje na dedykowanym oprogramowaniu, które jest dobrą barierą ochroną przed wirusami. Decydując się na taką infrastrukturę informatyczną w biurze, firmie lub szkole można zaoszczędzić sporo miejsca.

Takie rozwiązanie można wprowadzić niemal w każdej firmie przy niewielkim nakładzie finansowym. Niski koszt wdrożenia jest często największym argumentem za stworzeniem terminalowej pracowni komputerowej. W każdym momencie można rozbudować sieć. Obecnie większość firm posiada swoje systemy, bazy danych, przez co jeden komputer w biurze to za mało. Ekonomicznym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdej firmie niezależenie od jej wielkości, jest terminalowa pracowania komputerowa.