Wakacje w górach pełne atrakcji

Pierwotnie planowaliśmy wyjazd do Zakopanego, ale ostatecznie na wakacje wyjechaliśmy do Białki Tatrzańskiej. Miejsce zmieniliśmy dlatego, że mamy świetne wspomnienia z zimowych ferii sprzed ponad dwóch lat. Wówczas byliśmy na nartach, ale Białka okazała się świetnym miejscem także podczas letniego urlopu. A o to nam chodziło. Nie chcieliśmy tylko wypoczywać, ale także trochę pospacerować i zachwycić się pięknymi widokami. W każdym razie wiele aspektów braliśmy pod uwagę podczas planowania.

Jaka oferta pensjonatów w Białce?

pensjonat na terenie BiałkiPrzede wszystkim zależało nam na wakacjach w górach. Dlatego – mając w pamięci wizytę w Białce tatrzańskiej zimą – postanowiliśmy wrócić, tym razem skorzystać z letnich atrakcji. Noclegów nie szukaliśmy zbyt długo. Zdecydowaliśmy się na ten sam pensjonat na terenie Białki, w którym byliśmy ostatnio. Wówczas mieliśmy blisko do stoku, ale tak naprawdę to położenie okazało się korzystne także tym razem. Bliskość szlaków pieszych i rowerowych. Termy także w odległości spaceru. W zasadzie pod tym względem to były same korzyści. Co jeszcze? Świetna obsługa, o czym pamiętaliśmy. Na miejscu mieliśmy do dyspozycji parking, w pokojach przytulnie i piękne widoki za oknami. Do tego bardzo smaczne jedzenie. Nawet ognisko mogliśmy sobie zrobić na miejscu. Jeśli jeszcze kiedyś będziemy wracać do Białki, to poszukiwania miejsca na nocleg zaczniemy na pewno od tego pensjonatu. A sama miejscowość? Cóż, latem ma do zaoferowania równie dużo, co zimą. Przede wszystkim wspomniane piękne widoki, które można podziwiać chociażby z perspektywy basenu termalnego. Znakomita atrakcja. Postanowiliśmy też spróbować trochę bardziej ekstremalnej aktywności, a więc zdecydowaliśmy się na spływ rzeką Białką na pontonie. To naprawdę przeżycie, które można polecić każdemu. I oczywiście spacery po pięknych okolicach. Szlaki turystyczne sprawiają, że w ciszy można delektować się naturą. Wielbiciele rowerów też znajdą coś dla siebie, tym bardziej że sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Z perspektywy dwóch kółek krajobrazy prezentują się równie malowniczo.

Białka Tatrzańska latem jest tak samo atrakcyjna, jak zimą. Brak śniegu nie musi wcale oznaczać, że trzeba się nudzić. Możliwość obcowania z przyrodą, podziwiania krajobrazów, odpoczynku z dala od zgiełku wielkich miast. To wszystko znajdziecie na miejscu. Poza tym aktywność fizyczna, czyli spacery, rowery i kajaki. Te ostatnie to naprawdę fantastyczne przeżycie. Poza tym z pewnością będzie co robić z dziećmi, między innymi jest możliwość obejrzenia domu odwróconego do góry podłogą.