W jaki sposób zabezpieczać depozytor kluczy?

Depozytory kluczy umieszcza się w wielu przedsiębiorstwach. Osoby odpowiedzialne za pilnowanie ich mogą być wspierane dogodnymi i bezpiecznymi urządzeniami. Te współczesne charakteryzują się intuicyjnością obsługi oraz wieloma wariantami. Wszystkie nowe funkcje są najpierw testowane, a później wdrażane w życie. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby użytkowników, którzy przywiązują się do sprawdzonych propozycji oferowanych przez znanych producentów. W zależności od konkretnych potrzeb dobiera się pojemność depozytora. Te zaczynają się od kilku kluczy, a mogą kończyć się na ilości zbliżonej do 300 sztuk.

Zalety elektronicznych ESEK-ów

zabezpieczenia esekOdpowiedni depozytor kluczy to taki, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Obecnie najlepsze modele to te sterowane elektronicznie. W niektórych istnieje nawet możliwość zamontowania czytnika linii papilarnych. To już bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, a w zanadrzu pozostają jeszcze inne zabezpieczenia esek. Posiadając odpowiednie oprogramowanie komputerowe można nawet prowadzić pełne raportowanie odbieranych i oddawanych do depozytu kluczy. Ponadto tworzy się grupy użytkowników i kluczy, by maksymalnie usprawnić funkcjonowanie w danym miejscu. Opowiadając o zabezpieczeniach, warto jeszcze wspomnieć o bezdotykowej kontroli kluczy w otworze. Obudowy są wykonane z najlepszej jakości materiałów i stanowi doskonałą ochronę przed podejmowaniem prób włamania do depozytora przez osoby niepowołane. Dodatkowym udogodnieniem jest żaluzja, która automatycznie otwiera się i zamyka. Każdy zdawany klucz jest kodowany w dedykowanym otworze i może być odebrany wyłącznie przez osobę do niego przypisaną. W zależności od zainstalowanego programu można mieć dostęp do wielu dodatkowych funkcji i zabezpieczeń. Oczywiście już te podstawowe zapewniają wysoką jakość ochrony, lecz zawsze wskazane jest maksymalnie jej wzmocnienie. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie często przychodzą osoby z zewnątrz. Mowa o wszystkich instytucjach użytku publicznego, takich jak urzędy, sądy, komisariaty policji.

Przechowywanie kluczy w depozytorach wiąże się z dużą wygodą oraz bezpieczeństwem. Zaniechanie obowiązków przez zatrudnione do tego celu osoby mogą skutkować zwolnieniem. Jeżeli pracodawca zapewnia ku temu odpowiednie środki robi to dla siebie i swoich współpracowników. Ułatwia to w dużej mierze kontrolę nad tym, kto ma dostęp do pomieszczeń w danym budynku. Terminale pozwalają na pełną automatyzację otwierania i zamykania drzwiczek oraz odkładania kluczy do depozytora.