Używanie majtek z pieluchą

Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców, którzy jeszcze noszą pieluszki. Starszy ma niespełna trzy lata, zaś młodszy rok. Obaj mają bardzo delikatną skórę, skłonną do alergii, dlatego od pierwszych dni ich życia musiałam ją szczególnie pielęgnować. Niestety szybko okazało się, że większość dostępnych na rynku pieluch jednorazowych źle wpływa na ich organizm, więc byłam zmuszona skorzystać ze stosunkowo drogiego, jednak niezwykle ekologicznego wyjścia, jakim jest stosowanie wielorazowych produktów.

Majtki z pieluchą w środku

majtki z suchą pieluchą dla dzieciPoczątkowo byłam przerażona faktem, że będę musiała nieustannie prać wielorazowe pieluchy. Dziś jednak wiem, że nie jest to wcale aż takie czasochłonne. Przede wszystkim jednak współcześnie używa się do przewijania niemowląt bardzo dobrych jakościowo materiałów, dzięki czemu mam pewność, że skóra mojego dziecka może być należycie chroniona, a właśnie to jest dla mnie najważniejsze. Warto także podkreślić, że tetra już dawno zeszła do lamusa. Osobiście polecam każdej młodej mamie majtki z suchą pieluchą dla dzieci. Dzięki takiemu produktowi w bardzo sprawny sposób możemy przewinąć pupę maluszka, zmieniając jedynie jednorazowy lub wielorazowy wkład. Sama bielizna wystarczy nam na bardzo długo, ponieważ posiada napy, które przypina się odpowiednio w zależności od masy ciała dziecka. Należy zatem podkreślić, że takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale także stosunkowo tanie. Kupno majtek jest bowiem jednorazowym wydatkiem, zaś same wkłady nie należą do najdroższych. Osobiście polecam każdemu korzystanie z kolorowych, tkanych worków, do których możemy wrzucać wielorazowe pieluszki. W ten sposób mamy pewność, że przykre zapachy nie zagoszczą na dłużej we wnętrzach naszego mieszkania. Takie rozwiązanie jest ponadto bardziej estetyczne niż używanie foliowych woreczków. Nie wspomnę już nawet o kwestii ekologii. Chyba wszyscy wiemy, że jesteśmy wprost zalewani przez śmieci na naszej planecie. Dodam tylko, że matki z kieszonką na pieluszkę są zazwyczaj wykonane z kilku warstw materiału, dzięki czemu nie podrażniają dziecięcej pupy, skutecznie zabezpieczając ją przed wilgocią.

Wśród wielu artykułów higienicznych dedykowanych niemowlętom czasami trudno się odnaleźć. Zewsząd atakują nas ich reklamy. Warto czasami zastanowić się jednak nad tym, co jest nie tylko tanie, ale także skuteczne i ekologiczne. Osobiście, wiedząc jakie problemy skórne mają moi synowie, postanowiłam kupować dla nich matki wyposażone w kieszonki na jednorazowe wkłady. W ten sposób mam pewność, że odpowiednio dbam zarówno o pupy moich dzieci, jak i o środowisko.