Używanie farby kredowej

Jedną z ciekawszych autorek farb jest Annie Sloan, która od paru dekad oferuje swoim klientom niepowtarzalny produkt jakim jest Chalk Paint. To farba kredowa, dzięki którem z łatwością odnowimy każdą powierzchnię drewnianą, ale nie tylko. Ma ona znakomitą formułę ułatwiającą pracę nawet najbardziej niedoświadczonym osobom. Dzięki szybkiemu schnięciu również będziemy usatysfakcjonowani. W związku z tym warto zapoznać się z licznymi zaletami tego produktu. Polecany jest już w wielu rejonach całej Europy i nie tylko tutaj.

Renowacja mebli z użyciem farby kredowej

farba annie sloanCoraz częściej słyszy się o tym, iż ktoś chce odnowić meble, jednak nie stać go na wynajęcie profesjonalisty bądź praca samodzielna nad takim przedsięwzięciem jest bardzo czasochłonna. Warto jednak zapoznać się z produktem jakim jest farba Annie Sloan, która ma za zadanie ułatwienie pracy osobom początkującym, jak i zaawansowanym renowatorom. Jej krycie przy dwóch warstwach jest już doskonałe, jednak to nie jedyna zaleta. Warstwy schną znakomicie szybko, dzięki czemu mebel odmalujemy w ciągu paru godzin, aby po tym wetrzeć wosk w powierzchnię i móc zacząć korzystać z naszego mebla. Pamiętajmy jednak, iż wcierając wosk zawsze używamy niestrzępiącego się materiału. Kolejnym atutem jest to, że tak naprawdę poza odtłuszczeniem przed rozpoczęciem pracy, malowaniem i woskowanie nie musimy robić nic innego. Farby te możemy nakładać na starą powierzchnię, która nie jest uszkodzona ani nie odchodzi. Dzięki temu w wielu przypadkach ominie nas nieprzyjemne szlifowanie oraz nakładanie podkładu, przez które praca najczęściej rozchodzi się na więcej niż jeden dzień. Farby kredowe możemy z powodzeniem używać do pełnego odmalowania, postarzania, jak również dekorowania mebli. Uzyskamy z nimi fenomenalny efekt ombre. Przy czym każda z nich miesza się dobrze z innymi kolorami tworząc oryginalne kolory. W ten sposób będziemy w stanie uzyskać interesujący nas odcień bez poszukiwania alternatywy w innej firmie. To bardzo proste zajęcie.

Gdy myślimy o malowaniu mebli wydaje się nam, iż będzie to zajęcie bardzo czasochłonne oraz drogie. Jak się jednak okazuje z farbami od Annie Sloan będziemy mogli osiągnąć pożądane przez nas efekty w jeden dzień. Warstwy będą schły szybko, a my będziemy mogli uzyskać interesujący nas kolor. Dodatkowo ominą nas dodatkowe czynności jak szlif oraz bejcowanie, które najczęściej wykonuje się w tej sytuacji, gdy stara farba odchodzi. To będzie przyjemniej spędzony czas oraz fantastyczna oszczędność pieniędzy.