Upominki dla klientów firmy

Prowadzenie własnej firmy wiąże się również z tym, że nie zawsze musimy robić coś interesownie. Czasem by zdobyć przychylność i uśmiech klientów, warto zadbać o to by dać im jakiś drobny upominek. To często nie jest dla naszej firmy kosztowne, a potrafi zdziałać cuda. Drobny gest sprawi, że nasi klienci będą bardzo zadowoleni i milej będą wspominać naszą firmę. Jak zatem zadbać o zadowolenie klientów i co można podarować swoim klientom, by ci miło myśleli o naszej firmie?

Torebki papierowe z nadrukowanym logo i długopisy

torba papierowa z nadrukiemPomysłów na prezent dla swoich klientów jest kilka, nie muszą one być szczególnie wyszukane. Jednak warto pomyśleć o tym, by niebyły one też niepotrzebne. Jeśli nie będą one do niczego potrzebne ludziom którym je podarujemy, to niestety ale istnieje duże prawdopodobieństwo że zostaną one zwyczajnie wyrzucone. Jeśli jednak zależy nam żeby nasze prezenty były przez nich używane to warto pomyśleć o czymś sprawdzonym. Jednym z takim pomysłów jest torba papierowa z nadrukiem, to sprawdzone rozwiązanie, które pozwoli na to by skutecznie reklamować swoją firmę a jednocześnie uszczęśliwić swoich klientów. Jeśli torba będzie solidna, to z pewnością nasz klient będzie ją używał na przykład na co tygodniowe zakupy w supermarkecie. Wówczas, logo naszej firmy będzie widoczne dla innych robiących zakupy tam ludzi. Z pozoru drobny gest, będzie bardzo dla nas opłacalny a jednocześnie uszczęśliwimy i drugą osobę. Profesjonalne firmy wykonują takie nadruki na torbach oraz kopertach. Wystarczy jedynie wysłać plik z grafiką do siedziby takiej firmy w sposób elektroniczny, na przykład poprzez mail. Wówczas nasze logo zostanie wydrukowane i trafią do nas gotowe torby z nadrukiem na nich. Innym wart uwagi prezentem jaki możemy zrobić oprócz wspomnianych wyżej toreb, jest też długopis. Długopis to taka drobna rzecz, która zawsze jest potrzebna. Podarowanie klientom długopisu, będzie się wiązało z tym, że za każdym razem kiedy klient wyciągnie nasz długopis to z pewnością spojrzy na dane, które na tym długopisie umieścimy.

Z reguły tymi danymi jest logo firmy oraz adres, ewentualnie króciutki opis w którym pokrótce umieścimy informacją dotyczącą usługi lub produktu z którym jest bezpośrednio związana nasza firma. W przypadku toreb z nadrukiem, zdecydowanie jednak efekt będzie bardziej widoczny, gdyż zwyczajnie torby są większe, więc istnieje możliwość na to by umieścić na nich większe logo. A co za tym idzie widoczność takiej grafiki będzie lepiej dostępna dla innych osób.