Typy moskitier dostosowane do każdego domu

 

Każdy, kto cierpi na ciągłe ataki komarów i much na swoim domu, nie musi wyjaśniać zalet moskitier. Jest to prawie niewidoczna ochrona domu, cienka, ale potężna bariera, która powstrzyma owady i małe zanieczyszczenia. Co więcej, odpowiednio dobrany środek przeciw komarom stanie się ochroną dla czworonogów – nie trzeba się już martwić, że pupil przypadkowo wypadnie z okna. Zastanawiamy się, jak wybrać odpowiednią moskitierę do okien plastikowych?

Jaki jest wybór wśród moskitier na okna?

okienne moskitiery w bydgoszczyKiedyś, zamiast siatki przeciw komarom, kilka warstw gazy naciągnięto na otwory okienne, a czasami używano rzepów. Taka ochrona nie wyglądała zbyt dobrze, zabierała dużo światła i powietrza i nie zawsze radziła sobie normalnie z bezpośrednimi zadaniami. Dobrze, że dziś istnieje bardziej przemyślane rozwiązanie. Moskitiera na rzep to najbardziej budżetowa opcja. Wśród zalet warto wymienić to, że jest łatwa w montażu i demontażu, jest łatwa w czyszczeniu, a po złożeniu zajmuje minimum miejsca, co rozwiązuje problem zimowego przechowywania. Praktyczne okienne moskitiery w Bydgoszczy można kupić wraz z magnesami, które montuje się na ramach. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w domach jednorodzinnych, domkach letniskowych, jako zabezpieczenie drzwi balkonowych. Składa się z dwóch identycznych płócien, które są połączone pionowo kilkoma magnesami. Siła ich przyciągania jest wystarczająca, aby utrzymać płótna razem, ale pozwala na łatwe przejście przez siatkę, odczepiając magnesy.  Największą popularnością cieszy się właśnie moskitiera ramkowa. Jest to niedrogi, niezawodny, pod względem działania produkt na okna. Nie można go nazwać najprostszym, ale nie ma szczególnych trudności – najważniejsze jest zainstalowanie go na wiosnę oraz warto pamiętać o okresowym czyszczeniu z kurzu. Wygląd takiej siatki jest znany wszystkim – rama i rozciągnięta nad nią siatka. Rama może być wykonana z PCV lub aluminium. Pierwsza opcja jest najczęstsza, ma niską cenę i może służyć latami.

Profil ramy musi być gładki, bez wyszczerbień i wad. Szczególną uwagę należy zwrócić na narożniki, muszą być mocne i niezawodne, w przeciwnym razie po kilku procedurach montażu i demontażu siatka może pęknąć. Uchwyty mogą być wykonane z miękkiego plastik. Siatkę ramową można montować w otworze lub za oknem. Pod względem wygody opcje nie różnią się, ale najczęściej siatka jest umieszczana w oknie – jest to znacznie łatwiejsze pod względem użytkowania. Siatki tego typu można montować nie tylko na oknach plastikowych, ale także drewnianych.