Twarda granatowa okładka kanałowa do doktoratu

 

Oprawa pracy doktorskiej powinna spełniać normy zapisane w regulaminie uczelni. Doktorat zawiera zwykle tekst o objętości do 200 stron, mieszczących się na standardowej, pionowej karcie papieru A4, o gramaturze poniżej 100 g (najczęściej używa się zwykłego papieru ksero 80 g). Zdążają się prace grubsze oraz wielotomowe, zwłaszcza, gdy musimy dodać ilustracje, wykresy, zdjęcia lub tabele. Oprawa musi być trwała, twarda, wykonana z powlekanej tektury, z wytłoczonym napisem na przedniej stronie. 

Solidna oprawa pracy doktorskiej

twarda okładka kanałowa do doktoratuOprawy kanałowe cieszą się dużą popularnością wśród absolwentów, którzy w punktach introligatorskich zlecają wykonanie oprawy swoich prac. Do tekstów o znacznej objętości, około 200 stron, polecane są właśnie zaciskowe oprawy kanałowe. Są trwałe, wykonane z tektury powlekanej materiałem o strukturze płótna, np. lnu. Kolory opraw dla prac doktorskich są standardowe i zależą od wymogów danej uczelni. Możemy dobrać oprawę granatową, czarną, czerwoną, zieloną. Twarda okładka kanałowa do doktoratu o objętości około 200 stron, zapewni pracy estetyczny i porządny wygląd. Do tego możemy zamówić specjalny napis i logo z tłoczonych znaków w kolorze złotym. Prace doktorskie, podobnie jak magisterskie i licencjackie, pisze się na papierze ksero pionowym, formatu A4, o gramaturze 80-90 g. Większa objętość papieru nie ma specjalnie sensu, gdyż pogrubia tom. Archiwa uczelniane mają swoją ograniczoną pojemność, a w związku z tym, że każdego roku przybywają nowe prace, należy szanować ograniczenia lokalowe szkół wyższych. Koszt takiej twardej oprawy wynosi ok. 10-15 złotych. Trzeba pomnożyć go przez ilość zamawianych egzemplarzy. Oprócz gotowych sztuk doktoratu, wymaganych przez uczelnię, być może chcemy zamówić sobie dodatkowe, pamiątkowe prace. Standardowo na obwolucie pojawia się napis „praca doktorska”. Oprawa może być bez napisu lub za dodatkową opłatą z indywidualnie tłoczonymi wersami i np. logo uczelni lub datą. W oprawie pracy doktorskiej liczy się solidne wykonanie i trwałość.

Kanałowe oprawy prac dyplomowych dają możliwość łatwego i trwałego uporządkowania tekstu. Jeśli posiadamy tekst doktoratu zatwierdzony przez recenzentów i promotora, następnym krokiem jest oprawienie pracy zgodnie z obowiązującymi na uczelni normami. Okładka kanałowa przeznaczona jest do standardowych prac doktorskich o objętości około 200 stron zwykłego wydruku na papierze o gramaturze ok. 80 g. Grubsze prace potrzebować będą znacznie droższych okładek tekturowych.