Trwałe listwy przypodłogowe do każdego pomieszczenia

Stworzenie spójnego wystroju wnętrz to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli każdy z domowników ma inny gust. Niektórzy, gdy przychodzi do remontu całego domu czy mieszkania, chętnie korzystają z pomocy projektantów wnętrz, inni z kolei działają na własną rękę, szukając inspiracji w internecie, w magazynach wnętrzarskich czy choćby w domach rodziny i znajomych, gdzie mogą na żywo przekonać się, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakie nie. W tworzeniu spójnego stylu wystroju z pewnością pomoże zastosowanie podobnych kolorów czy elementów wykończenia wnętrz.

Listwy przypodłogowe – dlaczego warto je mieć?

trwałe listwy przypodłogowe białeJedną z rzeczy, o których nie można zapomnieć przy remoncie, są listwy przypodłogowe. Ten na pozór drobny element wyposażenia pełni kilka zasadniczych ról. Pierwszą z nich jest ukrycie dylatacji na styku ścian i podłogi, drugą zamaskowanie niedociągnięć takich jak krzywo ucięta tapeta czy niedomalowany dół ściany. Wiele listew pozwala także na poprowadzenie w środku przewodów, dzięki czemu wnętrze jest mniej zagracone i znacznie bezpieczniejsze. Nieocenione są także walory estetyczne, nie ważne, czy wybierze się proste ćwierćwałki, wysokie na kilka centymetrów ozdobne listwy czy może model bardzo wysoki, który świetnie sprawdzi się we wnętrzach loftowych czy w starych kamienicach. Modne są obecnie listwy białe, które też są najczęściej spotykane w sklepach, jednakże wielu producentów oferuje malowanie listew na dowolny inny kolor. Możemy się tym także zająć samodzielnie – takie listwy będą pasowały idealnie do naszego mieszkania albo też po prostu odświeżymy ich wygląd po kilku latach użytkowania. Trwałe listwy przypodłogowe białe produkuje się z MDF, co przekłada się na dobrą jakość produktu oraz całkiem korzystną cenę. Na ten typ listew pozwolić może sobie każdy, ponieważ nie są one zbyt dużym wydatkiem, szczególnie biorąc pod uwagę, że jakieś listwy i tak trzeba zamontować. Listwy z MDF można zakładać także w kuchniach i łazienkach, czyli tzw. pomieszczeniach mokrych, o ile wybierzemy model wilgocioodporny.

Dzięki prawidłowemu zabezpieczeniu przed wilgocią listwy będą wystarczająco trwałe do takich pomieszczeń, w których ryzyko zawilgocenia i spęcznienia zwykłego MDF jest duże. Z tego rozwiązania można korzystać nie tylko w bardzo dużych klasycznych kuchniach czy w pokojach kąpielowych, ale także w tych mniejszych, gdzie każdy element powinien być starannie przemyślany i pełnić rolę nie tylko praktyczną, ale także ozdobną, ponieważ nie ma w nich miejsca na zbędne dekoracje.