Troska o bezpieczeństwo seniora

Bezpieczeństwo rodziny jest dla nas bardzo ważne i intuicyjnie robimy wszystko, aby zapobiegać wypadkom. W przypadku własnych dzieci jest to o tyle łatwe, że są od nas w pełni zależne, mieszkają z nami i do pewnego momentu decydujemy o tym dokąd się wybierają. Inaczej wygląda to z seniorami w rodzinie – babcią, dziadkiem, a czasami mamą lub ojcem. Są to dorośli ludzie, którzy cieszą się pełną samodzielnością, ale często ze względu na swój wiek, kondycje psychiczną i fizyczną bądź choroby są bardziej podatni na zagrożenia niż dzieci i warto poszukać rozwiązania, które uchroni ich przed niebezpieczeństwem. 

Opaska bezpieczeństwa dla seniora 

najlepsza opaska sos dla senioraPomimo, że coraz większa liczba seniorów korzysta z telefonów komórkowych, to jednak wciąż istnieje odsetek, dla których jest to bariera technologiczna nie do pokonania. Niestety to właśnie im telefon komórkowy przydałby się najbardziej, zwłaszcza gdy samotnie mieszkają bądź się przemieszczają – w starszym wieku nie trudno o wypadki, potknięcia, a nawet zagubienie i w takich sytuacjach telefon komórkowy mógłby okazać się zbawienny. Jeśli jednak nasz senior nie wyobraża sobie korzystania z komórki, wówczas warto poszukać innego rozwiązania, jakim jest opaska bezpieczeństwa. Najlepsza opaska sos dla seniora to taka, która łączy wiele funkcji i jest maksymalnie prosta w użyciu. Takie urządzenie jest sparowane z konkretnym telefonem komórkowym i z reguły zawiera nie więcej niż 2 przyciski – jeden do wzywania pomocy SOS, a drugi do wykonania połączenia. Przycisk SOS jest niezwykle przydatną funkcją, gdy osoba noszą opaskę przewróci się, bądź zabłądzi i nie będzie wiedziała co zrobić. W tej sytuacji wybrany członek rodziny otrzyma wiadomość SMS z dokładną lokalizacją i trasą dojazdu. Ponadto może on również na bieżąco sprawdzać lokalizację seniora, gdyż opaska ma stale uruchomiony GPS. W razie potrzeby, osoba starsza może również dokonać połączenia głosowego, co będzie częściowo pełniło funkcję telefonu komórkowego. 

Troska o osobę starszą w rodzinie jest nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim senior jest osobą dorosłą, która może w pełni decydować o sobie i tym bardziej samotnie mieszkać. Niestety wypadki się zdarzają każdemu, a tym bardziej osobom starszym, których zdrowie i kondycja już nie są w najlepszej formie. Opaska SOS na nadgarstku pozwoli odetchnąć pozostałym członkom rodziny, gdyż zawsze będą mieli na oku lokalizację seniora, a w razie potrzeby mogą się z nim skontaktować, bądź też natychmiastowo go znaleźć, a sam senior będzie miał gwarancję uzyskania pomocy na czas.