Tanie podróżowanie z Rzeszowa za granicę

Miasta położone na wschodzie kraju położone są, rzecz jasna, najdalej od zachodniej granicy. W związku z tym mieszkańcy wschodu naszego kraju a pracujący za zachodnią granicą mają do pracy o wiele dalej, niż mieszkańcy zachodniej Polski. To jednak nie ma żadnego wpływu na doskonałą komunikację pomiędzy regionem wschodnim a krajami zachodnimi jak Niemcy, Belgia czy Holandia. Wszędzie można dojechać wygodnie i niedrogo, ale na pewno na dojazd trzeba sobie zarezerwować kilkanaście godzin wolnego czasu.

Dobre połączenia z Rzeszowa do Belgii

busy rzeszów belgiaNa uwagę na pewno zasługuje to, że pomimo swojego położenia miejscowości na wschodzie Polski są naprawdę dobrze skomunikowane z krajami zachodnimi. Weźmy dla przykładu miasto Rzeszów. Z głównego dworca w tym mieście można dojechać do większości europejskich miast. Przy czym trzeba wziąć pod uwagę, że z Rzeszowa do stolicy Belgii jest o połowę dalej niż z Wrocławia. Zatem jedziemy o kilka godzin dłużej, ale nie ma problemu z dotarciem na zachód Europy. A wiadomo przecież, że mnóstwo ludzi mieszkających na wschodzie pracuje za zachodnią granicą. To dlatego, że region ten ma naprawdę wysokie bezrobocie. W każdym razie wystarczy wejść na internetowy portal rezerwacyjny gdzie można rezerwować bilety na busy Rzeszów Belgia a potem odjechać takim busem z dworca autobusowego w Rzeszowie. Taki bus z Rzeszowa do stolicy Belgii jedzie kilkanaście godzin. Nigdy mniej niż około czternastu godzin. Wynika to z odległości, która wynosi przeciętnie jakieś tysiąc czterysta kilometrów. Szybciej można zajechać do przygranicznych miejscowości w Niemczech, a do Holandii czas jazdy będzie podobny do tego ile jedzie się do Belgii. W każdym razie poza doskonałym połączeniem komunikacyjnym na plus trzeba zaliczyć też ceny biletów. Tutaj można się pozytywnie zaskoczyć, ponieważ są one o wiele niższe aniżeli na przykład busy z Warszawy, z której na zachód jest trochę bliżej. Dla pasażerów ze wschodnich miast naszego kraju liczy się przede wszystkim to, żeby mogli oni komfortowo i niedrogo dotrzeć do regionu, w którym aktualnie pracują.

Dzisiaj podróż ze wschodu na zachód naszego kraju trwa możliwie krótko, ponieważ mamy dobre połączenia autostradowe. Wjeżdżając na autostradę w Rzeszowie można szybko dojechać pod niemiecką granicę. Mimo coraz lepszej infrastruktury drogowej i tak na podróż do Belgii trzeba sobie liczyć kilkanaście godzin. Przecież busy robią przystanki i przerwy, więc cała podróż może w sumie wynieść nawet piętnaście godzin. Najważniejsze jest to, że podróż jest wygodna i niedroga w kosztach.