Tani sprzęt do street workout

W naszej okolicy brakowało zawsze porządnej sali sportowej czy siłowni, i wielokrotnie zdarzało się iż koledzy z osiedla zakładali własne, chałupnicze sale do ćwiczeń i domowe siłownie w piwnicach czy garażach. Było to zawsze jakieś rozwiązanie, aczkolwiek czasem bardzo kosztowne i niekoniecznie komfortowe. Nikt jednak nie miał na tyle środków by takową siłownię założyć, z obawy o niewielkie zainteresowanie. Miasto bowiem było dość niewielkie, więc taka sala nie przynosiłaby zbyt dużych zysków.

Urządzenia do ulicznej siłowni od producenta

street workout producentRemont lokalnej sali sportowej nie wchodził w grę w ogóle, gdyż wymagał ogromnego nakładu finansowego i równie dużej ilości prac by stary, nieużywany obiekt mógł być oddany do użytku. W większych miastach, jednak, coraz częściej widywaliśmy uliczne siłownie, często usytuowane na osiedlach w pobliżu boisk i placów zabaw. Były one często wykorzystywane i mimo dość prostego wyglądu, były to pełnoprawne urządzenia sportowe do podstawowych ćwiczeń. Po inspekcji takowej ulicznej siłowni, postanowiliśmy w końcu stworzyć takową na naszym osiedlu. Nieco czasu zajęło nam wyszukanie producenta takowych urządzeń i porównanie ich cen ze sklepowymi, choć oczywiście bardziej opłacalne okazało się zamówienie sprzętu bezpośrednio od jego wykonawcy. Urządzenia do street workout producent oferował wyłącznie w zestawach, gdyż miały one służyć do stworzenia niewielkiej, aczkolwiek dość dobrze wyposażonej, siłowni zewnętrznej, więc minimalną ilością w zamówieniu były cztery sztuki. W ofercie producenta znaleźliśmy kilka rodzajów urządzeń do ćwiczeń, od typowych „atlasów”, jakie można było spotkać na siłowniach, służących do treningu siłowego, po rowery i sprzęt do ćwiczenia nóg. Wszystkie te urządzenia mogły być użyte jednocześnie, a na dodatek istniała możliwość złożenia własnego zestawu, wedle upodobania.

Postawiliśmy jednak na urządzenia do najbardziej podstawowych ćwiczeń, gdyż takowe były zwykle najczęściej używane. Instalacja owych urządzeń była wliczona w cenę samego sprzętu, i była wykonywana przez pracowników producenta na wyznaczonym miejscu. Otrzymanie zgody od rady osiedla na taką instalację było kwestią formalności, gdyż taka siłownia była bardzo dużym udogodnieniem dla młodzieży nie posiadającej możliwości skorzystania z siłowni czy obiektu sportowego. Oczywiście zainteresowanie nowym sprzętem było bardzo duże, a siłownia była dość oblegana, choć nie na tyle by dla kogokolwiek brakowało miejsca, tym bardziej iż można z niej było korzystać przez całą dobę.