Szybkie i sprawne złomowanie samochodów

Złomowanie samochodów bardzo często jest procesem szybkim oraz sprawnym. Jednak żeby do tego doszło musimy na początek wybrać odpowiednią stację demontażu pojazdów, która zapewnia również odbiór samochodu z wyznaczonego przez nas miejsca. Kiedy pracownik złomowiska przyjedzie do nas auto lawetą i zabierze pojazd do demontażu. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu, ponieważ wszystkie formalności załatwione będą na miejscu i otrzymamy niezbędne dokumenty do wyrejestrowania pojazdu.

Dokumenty niezbędne do złomowania auta

Kasacja samochodu w KielcachZawsze, kiedy mamy zarejestrowany samochód na siebie, to powinniśmy posiadać przy sobie przede wszystkim dowód osobisty, a także dowód rejestracyjny pojazdu. Musimy posiadać również kartę pojazdu, a także aktualną polisę ubezpieczenia cywilnego. W przypadku kiedy auto zostało rozbite i wymaga naprawy, to powinniśmy posiadać przy sobie odpowiednie oświadczenie o przeprowadzonych naprawach, a także poinformować pracownika, które części w samochodzie zostały uszkodzone i trzeba je dokładnie wymienić. Jeżeli samochód, który chcemy oddać na złom, posiada więcej właścicieli niż tylko jednego, to musimy od wszystkich współwłaścicieli uzyskać odpowiedni podpis pod dokumentami. W takich przypadkach również będą potrzebne dowody osobiste wszystkich współwłaścicieli, aby pracownik stacji mógł je przejrzeć i spisać niezbędne dane. Kiedy już pracownik stacji demontażu pojazdów wystawi nam niezbędne dokumenty oraz zaświadczenia to możemy udać się do odpowiedniego Wydziału Komunikacji, aby wyrejestrować samochód. Będziemy musieli na miejscu poinformować odpowiedniego urzędnika, że sprzedaliśmy samochód na złom i najczęściej otrzymujemy mały druczek do wypełnienia na miejscu. Samochody osobowe oraz dostawcze przyjmuje kasacja samochodu w Kielcach. Koniecznie powinniśmy również wybrać się do ubezpieczyciela, aby zgłosić sprzedaż samochodu lub jego złomowanie. Taką informację możemy wysłać również przez pocztę elektroniczną albo faksem. Kiedy złomowanie samochodu jest niemożliwe? Stacje demontażu pojazdów nie przyjmują samochodów, które nie posiadają dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu. Dowód rejestracyjny może być zabrany przez policję albo zagubiony.  

Jeżeli zgubiliśmy dowód rejestracyjny albo została na zabrany przez policję to musimy uzyskać odpowiednie poświadczenie do dowodu rejestracyjnego. Taki dokument najczęściej wydawany jest przez odpowiedni urząd w ciągu kilku minut. Pracownik musi tylko zweryfikować wszystkie dane związane z samochodem, a następnie kiedy otrzymamy takie oświadczenie, to będziemy mogli spokojnie wybrać się na złomowisku aby oddać auto na złom.