Szybkie i skuteczne osuszanie fundamentów

W budynkach wielomieszkaniowych niestety dosyć często dochodzi do zalania mieszkań i części wspólnych ze względu na awarię w sąsiednich lokalach. Właśnie dlatego dobrze wykupić choćby podstawowe ubezpieczenie nieruchomości, aby w razie takich przykrych sytuacji nie musieć płacić za wszystkie straty z własnej kieszeni czy też sądzić się i wdawać w konflikty ze sprawcą całego zamieszania. Niestety po zalaniu czeka nas niemały remont, jednak mało kto zapomina o tym, że w pierwszej kolejności trzeba dobrze osuszyć wszystkie zalane powierzchnie.

Czy warto wynająć firmę do osuszania fundamentów?

profesjonalne osuszanie fundamentówNiektórzy błędnie sądzą, że wystarczy nagrzać dobrze mieszkanie oraz je przewietrzyć, aby wilgoć zniknęła. Oczywiście jeśli zalanie było minimalne to owszem, takie rozwiązanie może i ma sens, jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy wilgoć dostała się do wnętrza ścian, podłóg i sufitów. Wszystko zależy od rodzaju zalania (górne mieszkanie, boczne, zlokalizowane na przeciwko naszego). Bez wątpienia przyda się tutaj firma, która oferuje profesjonalne osuszanie fundamentów. Tego rodzaju firmy posiadają przede wszystkim specjalne sprzęty, dzięki którym można szybko zweryfikować poziom zalanych ścian oraz oszacować koszt suszenia. W mieszkaniu są stawiane specjalne osuszacze oraz ogrzewnice, które przyspieszają cały proces. Dopiero wtedy można zacząć demontować zalane materiały budowlane i planować remont. Jeśli zbyt szybko zaczniemy malować ściany czy kłaść nowe panele, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że farba zacznie odpadać, a panele będą puchnąć od nadmiaru wilgoci. Wydamy więc pieniądze w błoto i konieczny będzie kolejny remont. Jeśli już poziom wilgoci w fundamentach jest minimalny to można przystąpić do prac remontowych z ciągłym monitorowaniem sytuacji.

Jeśli zależy nam na dodatkowym zabezpieczeniu zalanych elementów, to warto postawić na specjalne podkłady i farby ochronne oraz panele winylowe, które wykazują wysoką odporność na wilgoć. Takie panele można śmiało zamontować również w łazienkach czy kuchniach zyskując piękną jednolitą podłogę. Po przeczytaniu tego artykułu chyba każdy zdał sobie sprawę z tego, jak ważne jest całkowite wysuszenie zalanych powierzchni przed przystąpieniem do remontu. Kolejna kwestia to zlecenie prac profesjonalistom, ponieważ samodzielne suszenie jest mało skuteczne i nie zawsze możliwe. W końcu do zalania dochodzi również w okresie, gdy na podwórku panują dosyć niskie temperatury i odpowiednie przewietrzenie czy ogrzanie pokoju jest trudne.