Szukanie fotografa na wesel

Moja narzeczona zawsze marzyła o pięknym ślubie, prawdopodobnie jak każda dziewczyna. Ustalając termin uroczystości, szukając odpowiedniej restauracji i zespołu muzycznego, który zadbałby o zabawę i oprawę wesela oraz fotografa wykonującego piękne zdjęcia, chcieliśmy żeby wszystko wyszło jak najlepiej.

Zamiana fotografa na wesele

fotografMnogość spraw, które musieliśmy załatwić, była dla mnie przerażająca, choć zdawałem sobie sprawę, że prawdopodobnie tak to będzie. Wiele ustaleń szczegółów jeszcze przed nami, choć część formalności udało się już doprowadzić do końca. Napotykaliśmy jednak też różne przeszkody, które wychodziły niespodziewanie. Do jednym z takich przykrych zdarzeń doprowadził fotograf, którego usługi zamówiliśmy na nasze wesele. Na kilka miesięcy przed wyznaczoną datą firma, którą prowadzi zrezygnowała z naszego zlecenia, nie podając żadnego konkretnego powodu. Wraz z narzeczoną byliśmy załamani, ponieważ zdjęcia przez niego wykonywane są naprawdę ładne i wydawał się bardzo dobrym wyborem na uwiecznienie naszej uroczystości. Niestety, stało się inaczej i w dość krótkim czasie musieliśmy rozwiązać ten problem i znaleźć innego fotografa. Spodziewałem się, że nie będzie to proste, ponieważ termin ślubu był nieodległy, a większość specjalistów działających w tej branży miała już pozajmowane terminy. Mimo tego nie poddawaliśmy się i przeglądaliśmy oferty setki fotografów, nie tylko tych w pobliżu. Czas naglił więc kontaktowaliśmy się z wieloma, najczęściej pytając o dostępność danego terminu. W trakcie tych poszukiwań okazało się, że tylko jednemu pasowała data naszego ślubu więc zrodziła się nadzieja, że jeszcze uda się kogoś załatwić. Z drugiej strony nie chcieliśmy brać pierwszego z brzegu, tylko dążyliśmy do wybrania takiego, który zna się na tej pracy i ładnie udokumentuje na pamiątkę uroczystość. Sprawdziliśmy jeszcze raz portfolio tego fotografa i były to naprawdę niezłe zdjęcia. Dodatkowo okazało się, że wykonywał też zdjęcia na ślubie koleżanki mojej narzeczonej, która bardzo chwaliła jego usługi. W końcu po tych wszystkich konsultacjach zdecydowaliśmy się na tego specjalistę i mieliśmy cichą nadzieję, że nie skończy się tak jak z poprzednim.

Na szczęście ten fotograf dotrzymał danego wcześniej słowa i uwiecznił zarówno ślub, jak i wesele. Wszystkie zdjęcia wykonał ze smakiem i były naprawdę ładne. Także restauracja i zespół muzyczny spisali się na medal i wszystko wyszło tak, jak chcieliśmy. Goście bawili się świetnie, a dla nas ten dzień zostanie w pamięci na zawsze.