Szkolne wycieczki nad morze

Szkoła jest instytucją, która towarzyszy nam nie tylko przez okres dzieciństwa, ale i młodzieńczości. Jej zadaniem jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy oraz nauka praktycznych umiejętności. Jedną z form nauki, która dostarcza też wiele rozrywek, są wycieczki. Morze Bałtyckie to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na organizację zielonych szkół. Gdzie zatrzymać się, aby szkolna przygoda nie tylko uczyła, ale i bawiła.

Zielone szkoły w Stegnie

Stegna - zielona szkołaMorze Bałtyckie to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym kraju. Duża liczba nadmorskich miejscowości sprawia, że turyści mogą wybierać spośród tysięcy różniących się od siebie miejsc noclegowych. Jednym z miejsc, które każdy z nas powinien chociaż raz odwiedzić, jest Stegna. Ta niewielka miejscowość o typowo letniskowym charakterze kryje w sobie wiele niespodzianek, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego gościa. Jest to również świetne miejsce na organizowanie wycieczek. Pensjonaty, hotele i ośrodki wypoczynkowe to duże budynki i pojemne budynki, które oferuje nam Stegna – zielona szkoła w takim zakwaterowaniu z pewnością będzie miłym i komfortowym pobytem. Placówki przyjmujące duże zorganizowane grupy zazwyczaj posiadają od kilkudziesięciu do nawet ponad stu miejsc noclegowych w kilkuosobowych pokojach. Każde z pomieszczeń posiada własną łazienkę oraz niezbędne wyposażenie. Stegna jest niewielką miejscowością, co sprawia, że z każdej strony otacza nas zielona i piękna przyroda. Czyste kąpielisko wraz z zadbaną plażą zapewni nam niezapomniane wrażenia i upragniony wypoczynek. W Stegnie możemy zobaczyć również wiele ciekawych miejsc, które pozwolą uczniom na zapoznanie się z nową wiedzą. Historia tutejszych kościołów oraz muzeum bursztynu pozwoli przyswoić nowe, interesujące informacje. Jeżeli zależy nam na aktywnym spędzaniu wolnego czasu, to dobrą propozycją będzie tutejszy lunapark oraz park linowy, w którym uczniowie mogą ćwiczyć swoją zręczność i wytrzymałość. Stegna dzięki swojej atrakcyjnej lokalizacji pozwala również na szybkie przemieszczenie się do pobliskich miast, takich jak Jantar, Gdańsk czy Krynica Morska.

Zielona szkoła to niezapomniany czas w życiu każdego ucznia. Możliwość zdobywania nowej wiedzy połączona z zabawą sprawia, że szkolne przyjaźnie się zacieśniają, a informacje przyswajane są w przyjemny sposób. Jednym z polecanych miejsc na wycieczki jest Stegna, która oferuje wiele miejsc noclegowych dla dużych grup. W miejscowości tej znajdziemy liczne zabytki oraz atrakcje, które umilą każdy szkolny wyjazd.