Systemy hydroizolacji powierzchni

Podczas dokonywania prac wykończeniowych, szczególnie w pomieszczeniu łazienkowym, konieczne jest zastosowanie specjalnych systemów, pozwalających na zapewnienie trwałości materiałów wykończeniowych, które znajdą zastosowanie w pomieszczeniu łazienkowym. Są to najczęściej płytki ceramiczne, niemniej jednak nawet płytki gresowe, w pełni odporne na wilgoć oraz zachlapania, nie zapewnią nam pełnej trwałości po ich zastosowaniu przez kolejnych kilkanaście lat.

Najlepsza mata hydroizolacyjna

najlepsza mata do hydroizolacjiTen problem nie dotyczy jednak płytek ceramicznych, lecz podłoża na którym zostają one zastosowane. Musi być ono odpowiednio uodpornione na wsiąkanie wody oraz wilgoci. Jeśli nie zostanie zastosowany system hydroizolacji, woda zacznie wsiąkać w beton, który zostanie wypłukiwany przez krople wody, co skutkować będzie nierównością powierzchni pod płytką, co w skutkach może skończyć się pęknięciem płytek. Szczególnie na powierzchni podłogowej, po której stąpamy, płytki ceramiczne muszą posiadać równą powierzchnię na której zostają ułożone, a także uodpornioną na powstawanie nierówności które powstają wskutek wypłukiwania betonu przez wodę. Najlepsza mata do hydroizolacji jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, znajduje ona swoje zastosowanie na powierzchniach podłogowych w łazienkach, zwłaszcza w miejscu kabiny prysznicowej bezbrodzikowej, gdzie zostały zastosowane płytki ceramiczne na powierzchni podłogowej. Miejsce w kabinie prysznicowej bez brodzika, jest najbardziej narażone na wsiąkanie wody w beton, która przedostaje się pod płytki ceramiczne w miejscu spoin dylatacyjnych. Dlatego też w takich miejscach, konieczne jest zastosowanie maty hydroizolacyjnej, która dodatkowo zostaje odpowiednio wyposażona w odpływach liniowych, które zostają zastosowane w kabinach prysznicowych bezbrodzikowych, jako punkt odprowadzenia wody do ścieków. Warto zapoznać się z rodzajami oraz możliwościami zastosowania systemu hydroizolacji, która ze względu na wysoki poziom uznania, znajduje także coraz szersze zastosowanie.

Podczas wykonywania prac wykończeniowych, warto zadbać o to, aby mata hydroizolacyjna została odpowiednio zastosowana zgodnie z zaleceniami producenta. Zastosowanie tej maty będzie miało ogromny wpływ na trwałość płytek ceramicznych zastosowanych w naszej łazience, jako materiały wykończeniowe, dlatego też chcąc uchronić się przed koniecznością dokonywania remontu już po kilku latach, warto zastosować specjalną matę hydroizolacyjną celem udoskonalenia powierzchni pod płytkami.