Stworzyłem firmę oferującą międzynarodowe przewozy busami

 

Kiedy dla mieszkańców naszego kraju otwarto granicę i umożliwiono wyjeżdżanie za nią w celach zarobkowych to od razu jasne było to, że pojawi się ogromne zapotrzebowanie na międzynarodowe usługi transportowe. Już wtedy wiedziałem, że będę chciał się tym zająć. Miałem na myśli oczywiście transport osób pomiędzy naszym krajem a najbliższymi krajami zachodniej Europy. W mojej głowie powstała koncepcja stworzenia firmy przewożącej ludzi na regularnych trasach pomiędzy kilkoma Państwami. I to mi się udało.

Zaczynałem od jednego busa z Warszawy

busy warszawa holandiaPoczątki nie były łatwe, ponieważ najwięcej naszych rodaków do pracy za granicę leciało samolotem. A to dlatego, że najpopularniejszy od razu stał się rynek brytyjski. Do Niemiec Polacy jeździli do pracy od zawsze, więc po otwarciu granic był to dla mnie cel numer jeden. Zaraz potem okazało się, że bardzo atrakcyjna stała się też Holandia. Wielu naszych rodaków właśnie tam postanowiło wyemigrować za większymi zarobkami. W każdym razie postanowiłem od czegoś zacząć. Kupiłem jednego, ale bardzo komfortowo wyposażonego busa i zacząłem oferować przewozy z Warszawy do stolicy Holandii. I to był strzał w dziesiątkę, bo bardzo szybko okazało się, że nie jestem w stanie zaspokoić zapotrzebowania na transport z tego miasta. Za chwilę dokupiłem kolejne samochody i mogłem już oferować busy Warszawa Holandia w większej dostępności. Mogłem też dobierać odpowiednie do zapotrzebowania pasażerów trasy. To się wszystko tak błyskawicznie potoczyło, że nawet się nie obejrzałem jak przyszło mi kupować kolejne samochody. Dzisiaj oferują całą siatkę połączeń pomiędzy Polską a Holandią, Niemcami i Belgią. Mam kilkanaście samochodów i do każdego z nich zatrudniam kompetentnego kierowcę. Wszystko działa bardzo sprawnie. Moje przewozy osób są doceniane w stolicy, a podróżujący ze mną pasażerowie to moi stali klienci. Nie muszę się martwić o to czy kurs będzie pełen pasażerów. Mam stronę internetową, na której każdy może kupić bilet online. Dzięki temu wiem jakie będzie obłożenie danego kursu.

Bardzo cię cieszę, że wszystko działa jak należy. Dzisiaj moje busy obsługiwane są przez kierowców, ale jeszcze niedawno sam jeździłem w trasę co trzeci dzień praktycznie. Moja firma oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie transportu osobowego. Działam bardzo nowocześnie, więc każdy może kupić bilet tak jak mu jest najwygodniej. Dzięki profesjonalnej stronie internetowej pasażerowie mogą rezerwować bilety na przejazd i opłacać je przez internet. A to ma dzisiaj ogromne znaczenie.