Sprzęt komputerowy od Seagate

Dyski twarde były dla graczy równie ważnym sprzętem co karty graficzne czy pamięć, jednak zdecydowana większość standardowych dysków hdd bardzo średnio sprawdzała się w tej roli. Główną przyczyną był zazwyczaj niski przesył danych, co nieraz powodowało znaczne pogorszenie osiągów podczas grania, czy samego wczytywania danego programu. Dlatego też większość graczy decydowała się w końcu na dyski ssd, znacznie szybsze, jednak mające bardzo ograniczoną pojemność.

Nowoczesne dyski gamingowe od Seagate

produkty seagateDyski twarde przeznaczone do grania były często poddawane o wiele większym obciążeniom niż te, które służyły tylko do magazynowania danych, gdyż musiały one w trybie ciągłym nadpisywać dane, podobnie do dysków monitoringu. Jednak niewiele dysków twardych radziło sobie dobrze w takich warunkach, a te które sprawdzały się podczas rozgrywek, szybko zyskiwały uznanie zarówno starych weteranów, jak i młodych graczy. Najczęściej wspominanym sprzętem komputerowym w tej kategorii były produkty Seagate, zarówno dyski ssd jak i tradycyjne dyski twarde, gdyż przez lata zdążyły bardzo wyróżnić się spośród większości konkurencyjnych dysków, nawet tych pochodzących od renomowanych producentów. Przede wszystkim, większość dysków od Seagate było przeznaczonych właśnie do grania, i jako takie posiadały zarówno większy przesył danych, jak i wyższe obroty. Przekładało się to bardzo widocznie na szybkość zapisu i odczytu danych, zwłaszcza dużych pakietów, ale również przy instalowaniu i użytkowaniu programów. Przy tak intensywnym użytkowaniu, awarie były bardzo realnym problemem, dlatego też dyski Seagate posiadały mnóstwo zabezpieczeń, zapobiegających uszkodzeniu lub utracie danych. Najczęściej spotykanym było oczywiście osobne źródło zasilania, które pozwalało na bezpieczne zakończenie wszelkich procesów czy zapisu danych w razie nieprzewidzianego wyłączenia komputera, choćby z racji braku prądu.

Pozwalało to nie tylko chronić dane, ale również sam dysk, gdyż głowica lasera była automatycznie ustawiana w pozycji zerowej z dala od matrycy nośnika, tym samym uniemożliwiając głowicy fizyczny kontakt z matrycą, a tym samym jej uszkodzenie. Takie rozwiązanie zapewniało bezpieczeństwo danych zarówno podczas pracy jak i grania. Niezależnie jednak od ich zastosowania, dyski od Seagate były uznane zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i zapalonych gamerów jako sprzęt z najwyższej półki, o najwyższej jakości i wytrzymałości, której nie mogły zapewnić dyski konkurencyjnych producentów.