Sprawdzone izolacje pianką

Każdy chyba doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak istotnym elementem wyposażenia domów jest wydajny system ogrzewania. Najczęściej w naszym kraju stosuje się systemy centralnego ogrzewania oparte o jeden kocioł i kilkanaście grzejników rozsianych po budynku. Jednak nawet jeśli nasze ogrzewanie będzie najbardziej wydajne z możliwych to przy zbyt dużych niedopatrzeniach związanych z ocieplaniem ciepło i tak będzie z wnętrza naszego domu umykać. Jednym miejsc, na które koniecznie warto pod tym kątem popatrzeć jest poddasze.

Najlepsze izolacje termiczne

ocieplenie poddasza piankąPoddasze jest taką częścią naszego domu przez którą najczęściej ciepło ucieka. Ciepłe powietrze z ogrzewania konwekcyjnego zawsze unosi się do góry i jeśli nie zadbamy o odpowiednie uszczelnienie sufitu to po prostu będziemy mieli bardzo duże straty ciepła. Przełoży się to oczywiście na koszty związane z ogrzewaniem bo automatycznie jeśli ciepło będzie umykać to będziemy musieli ogrzewać mocniej by straty się wyrównały. Biorąc pod lupę kwestię ocieplania poddaszy z pewnością natrafimy na porady dotyczące stosowania pianki poliuretanowej. Materiał ten jest stosunkowo nowy na rynku ale do ociepleń się świetnie nadaje. Eksperci uważają nawet, że ten typ materiału stosowany w ociepleniach za kilka lat zupełnie wyprze z użycia styropian czy też wełnę mineralną. Ten drugi materiał już i tak stosowany jest coraz rzadziej z racji problemów z jego montażem. Jeśli chodzi o ocieplenie poddasza pianką to mamy do wyboru dwa rodzaje tego materiału. Pierwszym z nich jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Ten typ pianki poliuretanowej wyróżnia się tym, że jest bardzo skuteczny i nie przepuszcza żadnych gazów, w tym również pary wodnej. Niektórzy uważają to za minus i dlatego decydują się na drugą opcję. Jak się zapewne Państwo domyślacie jest nią pianka o strukturze otwartokomórkowej. W tym przypadku pianka parę wodną przepuszcza ale za to jej skuteczność jeśli chodzi o izolację termiczną nieco spada.

Ogólnie rzecz biorąc tworzenie izolacji termicznej z użyciem pianki poliuretanowej to może być naprawdę świetny pomysł. Inwestowanie w tego typu rozwiązania będzie jednorazowym wydatkiem, który jednak bardzo szybko zwróci się poprzez znaczący spadek kosztów dotyczących ogrzewania. Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo firm zajmuje się tworzeniem izolacji termicznych z wykorzystaniem zarówno jednej jak i drugiej z wymienionych rodzajów pianki. Izolacje natryskowe możemy z powodzeniem stosować również w domach drewnianych czy szkieletowych.